Post Bariatrik Cerrahi

Post Bariatrik Cerrahi

Hareketsiz yaşam süren kişiler, çok fazla kilo almaya ve obezite yolunda ilerlemeye başlar. Vücut kitle endeksi 40 olan kişilerde aşırı kilo alımı sonucu, şeker başta olmak üzere birçok hastalığı da beraberinde getirmektedir. Bunun yanında vücut kitle endeksi 35 olan kişiler, mideye yönelik çeşitli cerrahi operasyonlarla zayıflatma yoluna gidilmektedir.

Yapılan mide ameliyatı sayesinde kişi, yıllarca uğraştığı, diyet ve egzersiz yaparak veremediği kilolarını atmasına olanak tanımaktadır. Yapılan mide ameliyatı sonrasında, mide küçülmesi yaşayan kişi, çok daha hızlı kilo vermektedir.

Ancak bu durum kişide bazı psikolojik sorunlara yol açabilmektedir. Yeme alışkanlıklarının değişmesi, fizik egzersizlerinin yapılması, her yemeğin ufak porsiyonlarda gerçekleştirilmesi, kişiye psikolojik bir zorluğun içine sürükler.

Burada devreye post bariatrik cerrahi girmektedir. Post bariatrik cerrahi ile, kişilerin yeni hayatlarına alışması ve istenilen kiloya düşmesi ortalama 1 yılı bulmaktadır.

Post Bariatrik Cerrahi – Obezite Sonrası Estetik

Post Bariatrik cerrahi – obezite sonrası estetik, aşırı kilo verme sonucu vücutta oluşan deformasyonu gidermek amaçlı yapılmaktadır. Bu deformasyon, kişiden kişiye değişir. Bu deformasyon, kişinin genetik yapısına, bağ dokusuna ve yapılan egzersizin süresine göre değişmektedir.

Obezite estetik ile kilo ve solunum sorunları yaşayan, toplum baskısıyla psikoloji bozulan kişilerin hayata bakış açışı değiştirilmektedir. Kişi zayıflıyor olsa bile, kendini obez olarak hissetme durumundan kurtulmaktadır.

Post Bariatrik Cerrahi Nedir?

Post Bariatrik cerrahi nedir konusunu merak eden kişiler bulunmaktadır. Bariatrik cerrahi yani gastrik bypass ameliyatları gibi yöntemlerle mideye yapılan çeşitli operasyonlar sonrasında hızlı şekilde kilo vermeye yarayan bir yöntemdir.

Post bariatrik cerrahi ise, bariatrik cerrahi sonrasında, kişinin vücudunda oluşan deformasyonun giderilmesi için uygulanan bir tedavi şeklidir.

Yapılan diyetlere ve egzersizlere rağmen kilo veremeyen kişiler için Bariatrik cerrahi operasyonlar yapılır. Kilo verdirmeye yönelik yapılan bu operasyonlar mide küçültme ve ince bağırsak değişimi şeklinde gerçekleştirilmektedir. Mide küçültme daha az yenmesine neden olarak kilo kaybettirirken, ince bağırsak değişimi gıdaların emilimini arttırarak kilo kaybına neden olur. Bariatrik Cerrahi operasyonlar sonrasında aşırı kilo verme sebebiyle deri sarkmaları meydana gelir. Bu sarkmaların düzelmesi için spor yeterli gelmez ve vücut eski haline kendiliğinden dönemez. Post Bariatrik Cerrahi operasyonlar ile bu sarkmalarla mücadele edilir.

Ayrıca estetik ameliyatlar yardımı ile dış görünüşü bozan bu tip gelişmeler tedavi edilmektedir. Bu operasyonlar düşükte olsa risk barındırmaktadır. Yaklaşık 200 hastada 1 ölme riski hesaplanan bu operasyonlar için kişinin kesin kararını iyi düşünerek vermesi ve güvenilir merkezlerde operasyon geçirmesi gerekmektedir.

Yaptığınız onca uğraşa ve diyete rağmen hala fazla kilolarınızdan kurtulamadıysanız çareniz Blanc Clinic’te sizi bekliyor. Blanc Clinic, gerçekleştiği başarılı estetik ameliyatlar ile adından sıkça bahsettirmeye devam ediyor. Blanc Clinic Uzmanları, obezite ile savaş veren ama başarılı olamayan hastalar için gerçekleştirdiği Post Bariatrik Cerrahi operasyonları ile aşırı kilo verme sonrası görülen sarkmaları ve çatlakları da önlüyor. Obeziteye karşı yaptığınız savaşta pes etmeden önce bir de Blanc Clinic’ten yardım isteyin.

Vücut Kitle İndeksi Yardımıyla Mevcut Durumunuzu Belirleyin

post bariatrik cerrahi

Mevcut kilonuzu kategorize etmek için matematiksel bağıntılarla hesaplanan değer sizin vücut kitle indeksinizdir. Bu indeks ile boyunuza göre kilonuzun normal ya da aşırı kilolu olup olmadığını öğrenebilir, gerekli durumlarda önlemler alabilirsiniz. Vücut kitle indeksinizi bulurken kilonuzu, boyunuzun metre cinsinden karesine bölerek bulabilirsiniz. Bulduğunuz sonuçlara göre belirlenmiş sınır değerleri arasından indeksinizin hangi kategoriye girdiğini öğrenebilirsiniz.

 • Vücut kitle indeksiniz 0 ila 18,4 arasında çıkıyorsa düşük kilolu kategorisine girmektesiniz. Normal kilonuza ulaşmak için daha kilo almanız gerekmektedir.
 • Vücut kitle indeksiniz 18,5 ila 24,9 arasında çıkıyorsa normal kilonuzdasınızdır. Egzersiz yapmayı ihmal etmeyerek dengeli beslenmeye devam etmeli, formunuzu korumalısınız.
 • Vücut kitle indeksiniz 25 ila 29,9 arasında çıkıyorsa sizin için tehlike çanları çalmaya başlamış demektir. Boyunuza göre aşırı kilolusunuz ve vücut kitle indeksinizin 25’ten uzaklığına bağlı olarak sert tedbirler almanız gerekmektedir.
 • Vücut kitle indeksiniz 30 ila 34,9 arasında çıkıyorsa obezeliğin 1. kademesindesiniz demektir. Diyetisyen yardımı ile ideal kilonuza dönmelisiniz.
 • Vücut kitle indeksiniz 35 ila 44,9 arasında çıkıyorsa obezeliğin 2. kademesinde bulunuyorsunuz ve bu durum sağlığınızda ciddi problemlere yol açmak üzeredir. Kalp ve damar hastalıklarına yakalanmak istemiyorsanız bir an önce tedbire başvurmalısınız.
 • Vücut kitle indeksiniz 45 ve üstü bir değerde çıkıyorsa, obezeliğin 3. kademesinde bulunuyorsunuz demektir. Bu kiloda sizi her türlü sağlık sorununun beklediğini unutmamalısınız.

Vücut Kitle İndeksi Size Kötü Haberler Mi Verdi?

Vücut kitle indeksini kendinize uyguladığınızda çıkan sonuç sizi obezite sınırları içerisinde gösteriyorsa, basit bir diyet ve sporla geçiştiremeyeceğiniz kilo fazlanız bulunmaktadır. Diyetisyen yardımı da alsanız ideal kilonuza dönmeniz şanslı bir genetiğe sahipseniz bile uzun zaman alabilir. Sağlık problemleri sizi beklerken yaptığınız başarısız diyet girişimleri ile özgüveninizi de kaybedebilirsiniz. Bu gibi durumlarda zamanın önemini iyi kavramanız, kilolu olarak geçirdiğiniz her vaktin aleyhinize işlediğini bilmelisiniz. Estetik ameliyatlar yardımıyla kilo vermeyi düşünmeniz gereken bu durumda Blanc Clinic sizi yalnız bırakmıyor. Post Bariatrik Cerrahi operasyonları ile yıkılan özgüveninizi yeniden kazanmanız için normal kilonuza dönerek yeniden güzel bir görünüm kazanabilirsiniz.

Post Bariatrik Cerrahi ile Değişime Hazır mısınız?

Bariatrik cerrahi sonrasında birçok kişi Post Bariatrik cerrahi ile değişime hazır mısınız sorusunun cevabını aramaktadır. Obezite hastları, post bariatrik cerrahi ile fazla kilolarından kurtularak yeni bir hayata başlamaktadır.

Obezite ameliyatlarını deneyen birçok kişi, vücuttaki sarkmalarla baş edememektedir. Bu yüzden post bariatrik cerrahi ile değişime hazır olmak gereklidir. Post bariatrik ameliyatları, kişide oluşan deformasyona göre, farklı tekniklerle uygulanır.

Karın, göğüs, bacak ve kollar toparlanarak, kişinin deformasyona uğramış bölgeleri toparlanmaya başlar.

Post Bariatrik Cerrahi – Vücut Şekillendirme

Post Bariatrik Cerrahi – vücut şekillendirme işleminin yapılabilmesi için; hastanın sporla ya da diyetle kilo vermesi gerekir. Aynı zamanda obezite olan bir kişinin, obezite ameliyatlarıyla istenen kilo miktarına ulaşması şarttır.

Post bariatrik cerrahi ve vücut şekillendirme yöntemlerinde, kişinin vücudunda muhakkak gözle görülür ve rahatsız edecek şekilde deformasyonun oluşması gerekir. Obezite cerrahi görmüş kişinin, kilosunun da sabit hale getirilmiş olması şarttır.

Kişinin post bariatrik cerrahiye uygun olabilmesi için protein eksiğinin giderilmesi ve kilonun istenilen miktara tam olarak gelmiş olması gerekir. Bunun için ortalama 6-18 ay gibi bir süre gerekir.

Post Bariatrik Cerrahi Hakkında Her şey

Post Bariatrik cerrahi hakkında her şey konusunda bilgi sahibi olunmalıdır. Bu cerrahiye giriş yapmadan önce, nasıl bir sistem uygulandığı, kişinin hayatında nelerin değiştiği çok iyi bilinmelidir.

Vücut kitle endeksi, olması gerekenden çok yüksekte olan kişilerin, kilo vermeyi denemiş olsalar bile gerçekleştirememiş kişilerde uygulanmaktadır. Genel cerrahi uzmanları tarafından uygulanan post bariatrik cerrahi, hızla kilo kayıplarına olanak tanımaktadır.

Post Bariatrik Cerrahi: Body Lift(ing) Nedir?

Post Bariatrik cerrahi body lift(ing) nedir konusunda birçok insan merak içindedir. Vücut geliştirme cerrahisi olarak da adlandırılabilen post bariatrik cerrahi, bu uygulamanın kimlere yapılacağına dair bilgiler veren yönteme ise body lifting denmektedir.

Body lifting işlemi, vücutta oluşan sarkmalar sonucunda, vücutta oluşan deformasyonun giderilmesi için uygulanan işlemdir. Ancak body lifting uygulanabilmesi için, kişinin ideal kilosunu belirlemesi ve bu kiloya inmesi gereklidir.

Body lifting cerrahisi ile aynı anda; yüz, meme, sırt, kol, pubik bölge ve gıdı gerilmesi operasyonları da gerçekleştirilerek, vücudun şekillendirilmesi gerçekleştirilmektedir. Bu operasyonların, tam teşekküllü hastanelerde, deneyimli anestezistler eşliğinde ve konusunda uzman ve profesyonel olmuş hekimler ile yapılması gereklidir.

Postbariatrik Cerrahi Fiyatları

Postbariatrik cerrahi fiyatları, hangi bölgeye uygulanacağı, seans sayısının ne olacağına göre değişkenlik göstermektedir.

Postbariatrik Cerrahi Sonrası

Postbariatrik cerrahi sonrası, hastaların bazı noktalara dikkat etmesi gereklidir. Hastaların durumuna göre değişkenlik gösterse de genel olarak hastalar 3-4 hafta içinde kendilerini daha iyi hissetmeye başlar.

Ameliyat sonrasında 5 gün, sürekli pansuman yapılmalıdır. Hastalar kontrol altında tutulurken, yapılan cerrahinin etkileri, ortalama 3 ay içinde görmeye başlanmaktadır.

Aşırı Kilo Kaybı Sonrası Oluşan Şekil Bozuklukları Nerelerde Oluşur?

Post Bariatrik Cerrahi operasyon geçiren kişinin aşırı kilo kaybı ile vücudunun farklı bölgelerinde kilo kaybına bağlı sarkmalar oluşmaktadır.

 • Yüz ve boyun bölgesinde sarkma ve çatlama gibi problemler oluşabilir.
 • Kollarda gerçekleşen sarkmalar, kilo kaybının boyutuna göre koltuk altında veya dirsekten itibaren olabilmektedir.
 • Meme dokusu üzerinde sarkmalar sıklıkla görülür. Erkeklerde ve kadınlarda yaşanan aşırı kilo vermelerden en çok sarkan bölge meme dokularıdır.
 • Karın bölgesinde deri sarkması aşırı kilo kaybı sonrası kaçınılmazdır.
 • Bacaklar, sırt ve popo bölgesinde meydana gelen sarkmalar da basit operasyonlarla düzeltilebilmektedir.

Meydana gelen sarkmaların kimisi estetik ameliyatlar ile düzeltilirken, kimisi için ameliyatsız cerrahi müdahaleler yeterli olabilmektedir. Blanc Clinic uzmanları, hastanın mevcut durumuna göre yapılacak müdahalelerde en doğru kararı vererek şekil bozukluklarını gidermede büyük başarı sağlamaktadır.

Vücutta Oluşan Şekil Bozukluklarına Karşı Yapılan Operasyonlar

Hasta durumuna ve sarkma bölgelerine göre Blanc Clinic farklı operasyonlar belirleyebilmektedir. Post Bariatrik Cerrahi müdahalelerde son dokunuşun önemini bilen Blanc Clinic uzmanları, bu hassas süreçte hataya yer vermez. Estetik ameliyatlar ve ameliyatsız operasyonlarla hastaya son dokunuşları başarı ile yaparlar.

 • Aşırı kilo kaybı nedeniyle uyluk bölgesinde oluşan sarkmalar ve deri elastikiyetinin kaybına karşı uyluk germe ameliyatı yapılır. Bacak ve sırt sarkmalarına karşı başarılı olan bu operasyon 3 saat sürebilmektedir. Bacakları inceltmek amacı ile uyluk germe ameliyatı, liposuction ile birlikte uygulanır.
 • Karın bölgesinde meydana gelen sarkmalar için vücut şekillendirme ameliyatı kimi durumlarda yeterli gelebilmektedir. Aşırı sarkmalarda karın germe ameliyatından destek alınarak şekil bozukluğu giderilir.
 • Popo bölgesi sarkmaları için popo kaldırma operasyonları yeterli olmaktadır.
 • Kollarda meydana gelen sarkmalar için kol germe ameliyatı gerçekleştirilir. 1,5 saat süren bu operasyon, kolları inceltmek amacı ile lipusuction ile birlikte uygulanır.
 • Yüz bölgeleri için dolgu ile müdahale edilebilmektedir. Aşırı sarkmalarda dolgu yeterli gelmez ve yüz germe ameliyatı kaçınılmaz olur.
 • Boyun bölgesi sarkması için boyun germe ameliyatı kesin sonuç vermektedir.
 • Meme sarkması problemi bayanlardaysa, sarkmanın durumuna göre meme dikleştirme ameliyatı ile meme büyültme ameliyatı yapılabilmektedir. Erkeklerde ise liposuction ile birlikte fazla derinin alınması gerekmektedir.

Diyetin Yeterli Gelmediği Zamanlarda Blanc Clinic Yanınızda

Obezite bir hastalıktır ve tedavi edilmezse çok büyük sağlık problemlerine yol açabilmektedir. Ayrıca obeziteye yakalanan insanlar dış görünüşlerindeki yaşanan bozulmalar ve aşırı kilolar sebebi ile özgüvenlerini yitirerek sosyal hayattan kopmaktadırlar. Obezitenin bir hastalık olduğunu kabullendikten sonra diyet bu hastalıktan kurtulmaya yetmiyorsa, Post Bariatrik Cerrahi operasyonlardan yardım almak gerekmektedir.

Hastalığın tedavisi için en kısa yol bu operasyonlardan geçerken, aşırı kilo kaybı nedeniyle oluşan şekil bozukluklarının giderilmesi için de estetik ameliyatlar tek çaredir. Obezite hastalığından kurtulmak için tabuları yıkmalı ve bu tabuları yıkarken güvenilir, başarısını kanıtlamış ve deneyimli ekiplerden destek almak gerekmektedir. Blanc Clinic uzman ve deneyimli kadrosu ile hastalığınıza gereken tedaviyi sunarak, koptuğunuz sosyal hayata sizi geri döndürecektir. Kaybettiğiniz özgüveninizi kazandığınız yeni görünüm sayesinde tekrardan bulabilirsiniz.

Aşırı kilolardan kurtulmak için gereken operasyonları yaptırmaya yurt dışına gitmenize gerek kalmadan Blanc Clinic ile kilolarınızdan kurtulur, arzu ettiğiniz mükemmel dış görünüşe kavuşabilirsiniz. Geçirdiğiniz bu operasyonlar sonrası dizginleri elden bırakmamalı, kilolarınızı kaybetmek için geçirdiğiniz operasyonları boşa çıkarmamalısınız. Dengeli beslenmeyi ve sporu hayat prensibi haline getirerek yaşamanın tadını çıkarın.

  Bizimle İletişime Geçin