Blanc Klinik Estetik Merkezi Nedir ?

Genel dünya görüşünün değişime uğraması ile değişen bir olgu da hiç şüphesiz güzellik olgusu olmaktadır. Farklı dönemlerde farklı ihtiyaçlara göre şekillenmiş olan güzellik olgusu her geçen gün farklı bir akım ile karşımıza çıkmakta ve insanlarda bu kavrama göre farklı isteklere sahip olmaktadırlar. Blanc Klinik Estetik Merkezi bu istekleri yerine getirmek için kurulan bir kuruluş olarak karşımıza çıkmış ve geçmişten günümüze şekillenen güzellik algısı ile bireylerin istedikleri estetik görünüme kavuşmalarına yardımcı olmaktadır.

Geçmişin Güzellik Algısı İle Günümüzün Güzellik Algısı

Farklı dönemlerde farklı bakış açılarına sahip olan insanlar dönemlerin getirileri ile farklı düşüncelere sahip olmuşlardır bu düşüncelere göre değişiklik gösteren bir olgu olarak karşımıza çıkmakta olan güzellik algısı günümüzde genel anlamda hatlı ve kıvrımlı bir vücut olarak bilinmektedir. 19. yüzyılda kadınların ince belli olarak nitelendirdikleri güzellik algısı o dönemde korse takarak ince bele sahip olmaya çalışan kadınların oluşmasına neden olmuş ve bu durumun aşırıya kaçmalardan kaynaklı bayılmalar neden olması ile bayılmalı kadın yılı olarak anılmaya başlanmıştır. Bunun yanı sıra yakın bir dönemde ortaya çıkmış olan bir başka güzellik akımı ise dolgun kalçalı kadınlar olarak bilinen kadınlar olmuştur bu kadınlar dolgun kalçaya sahip olmak için farklı yöntemler denemelerinin yanı sıra bu görünümün oluşmasına neden olan kıyafetlerin de tercih etmişlerdir. Yüz içinde geçerli olan güzellik algısı 15- 16. yüzyıllar arasında kaşsız kadın olarak karşımıza çıkmış ve dönemin kadınları kaşlarının tamamını aldırarak bu algıya uyum sağlamıştır. Elmacık kemiğinin belli olması da güzellik için etkili bir başka unsur olarak bilinen bir unsurdur bunların yanı sıra sahip olunan burunda bireyin güzelliğini ve ilk karşılaşmalarda kazanılan ön görüşü etkileyen bir unsur olarak karşımıza çıkmış bir güzellik anlayışı olmaktadır. Tüm bu anlayışların karşısında günümüzde daha farklı bir güzellik anlayışı yer edinmeye başlamıştır. Bu anlayışa göre bireyin bir uzvunun ya da bölgesinin tek başına öne çıkması değil tüm vücudun ön planda olması güzellik açısından önem kazanmıştır. Bireylerin vücutlarında altın orana uygun bir görünüm oluşmasına önem verilen günümüzde dolgun kalça ya da ince bel anlayışı yerini kıvrımlı ve hatlı aynı zamanda da orantılı bir vücuda bırakmıştır. Aynı zamanda yüzdeki belirginlikte altın orana göre şekillenmiş burnun estetik bir görünüme sahip olması aranan özellikler arasında yer almaya devam etmiştir. Buna benzer güzellik anlayışlarına göre şekillenen arayışlar insanların farklı yöntemlere başvurmalarına neden olmuştur bunlardan ilki olarak akılarla diyet ve egzersiz programları gelmektedir. Zorlu diyet uygulamaları ve yapılan diyetlerin bireylerin metabolizmik olarak yıpranmalarına neden olmasının yanı sıra istenilen sonucun elde edilmesi açısından da uzun bir süreç gerektirmektedir ayrıca bölgesel olarak değil de tüm vücut temelli gerçekleşecek olan zayıflamalar bireylerin istedikleri sonuca uzun uğraşlar sonucunda kesin olarak ulaşamayabileceğinin bir göstergesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Buna karşın bu uygulamalar sonucunda başarı elde edemeyen bireylerin tercih edebilecekleri bir tercih olarak estetik ameliyatlar ya da ameliyatsız uygulamalar karşılarına çıkarak onların isteklerini yerine getirmektedir. Blanc Klinik Estetik Merkezi bu uygulamaların sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan bir kuruluş olarak karşımıza çıkmaktadır.

Blanc Klinik Estetik Merkezi Nedir?

Blanc Klinik Estetik Merkezi bireylerin kısa sürede kesin sonuç elde etmelerine yardımcı olan bir kuruluş olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişilerin estetik olarak kısa sürede kesin sonuçlara ulaşmalarını sağlayan kuruluş bireylerin kendilerine olan özgüvenlerinin artmasına yardımcı olduğu gibi daha sağlıklı ve genç bir görünüm kazanmalarına da yardımcı olmaktadır. 2017 yılında faaliyete geçmiş olan kuruluş Op. Dr. Evren Helvacı’nın uzmanlığı yaptığı ve birçok farklı uygulamanın gerçekleştirildiği bir kuruluştur. Hastaların tam memnuniyet kazanmaları için farklı birçok seçenek arasından onlar için en uygun olanın tercih edilmesini sağlayan kuruluş hataların kısa süren ameliyatlar ya da ameliyatsız uygulamalar sonucunda istedikleri görünüme kavuşmalarını sağlamaktadır. Bireylerin daha iyi bir görünüm kazanmasını ilke edinen kuruluş hastaların daha enerjik ve pozitif hissetmelerinde önemli bir etkiye sahip olan unsurun hiç şüphesiz estetik görünüm olduğunu bilmektedir bu yüzden bireylerin ilk profillerinden her anki görünümüne birçok alanda daha estetik bir görünüm kazanmalarını hedeflemektedir.

Blanc Klinik Estetik Merkezinde Hangi Uygulamalar Yapılmaktadır?

Blanc Klinik Estetik Merkezi son teknoloji birçok ürünü ile bireylerin en kaliteli sonucu elde etmeleri için çalışan bir kuruluştur ve kuruluşun uzmanı olan Op. Dr. Evren Helvacı alanında uzman bir kişi olarak hastaların ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Ameliyat gerektiren farklı birçok estetik uygulamanın yapıldığı kuruluşta en çok tercih edilen estetik operasyon burun estetiği olmaktadır. Burun estetiği ameliyatı için son teknoloji farklı birçok ürün kullanan kuruluş hastaların isteklerine göre burnun kemik, kıkırdak ve burun deliği bölümlerinde farklı uygulamalar yapmakta ve bireyin sağlıklı ve estetik bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadırlar. Bunların yanı sıra meme büyütme ameliyatı gibi göğüs üzerinde değişiklik meydana getirecek meme dikleştireme ya da küçültme ameliyatlarını uygulayan kuruluş bireylerin isteklerine göre farklı profillerde farklı yapılara sahip yapıların oluşmasını sağlamaktadır. Göğüs ve burnun dışında kalça ve belde değişiklikler yapan kuruluş ayrıca yüzde ve bacaklarda da gerginleştirme ve benzeri uygulamalar yaparak bireylerin daha şık ve estetik bir görünüm kazanmalarına yardımcı olmaktadır.

Blanc Klinik Estetik Merkezi Ameliyatsız Uygulamaları Nelerdir?

Genel olarak bütün estetik uygulamaların yapıldığı kuruluşta bireylerin isteklerine göre farklı teknolojik araçlar kullanılarak oluşturulan uygulamalara da yer verilmektedir. Hastalar cerrahi operasyon geçirmekten korktuklarında ya da cerrahi operasyon sonrası kalan izlerden endişe duyduklarında genellikle ameliyatsız uygulamaları tercih etmektedirler. Bu uygulamalar cerrahi herhangi bir müdahale olmadan bireylerin ciltlerinde değişiklik meydana getirilmesini sağlamaktadır ve bu değişiklikler sonucu bireyin cildi daha genç, parlak ve pürüzsüz bir görünüm kazanmaktadır. Bu uygulamalar arasında en çok tercih edilen uygulama genellikle anti age uygulaması olarak göze çarpmaktadır. Bu uygulama sayesinde güneş ışınlarından kaynaklanan cilt lekelenmeleri ve cildin yapısında bulunan yağ dokularının birikiminden kaynaklı mat görünümden kurtulmak mümkün olmaktadır. İlerleyen yaşlarla birlikte cilt formunu kaybetmekte ve ciltte sarkmalar ve lekelenmeler meydana gelmektedir. Bu durum karşısında hoş olmayan bir görünüm elde eden cildin eski görünümüne kavuşması ve taze doğal bir görünüm kazanması için uygulanan anti age uygulaması sayesinde daha parlak, genç ve sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu uygulamaya benzer farklı birçok uygulama ile bireylerin cilt yapılarının yeniden şekillendirilmesinde yardımcı olan Blanc Klinik Estetik Merkezi kişilerin istedikleri görünüme en kısa sürede ve en sağlıklı şekilde kavuşmalarına yardımcı olmaktadır. Ameliyatsız uygulamaları sayesinde herhangi bir kesi uygulanmadan deri üstü ve deri altı işlemleri ile bireylerin cilt yapılarının yenilenmesini sağlayan farklı birçok uygulama yapılmaktadır. Bu uygulamalar sayesinde cilt yapıları daha sağlıklı ve genç bir görünüme kavuşan bireylerin estetik güzelliğe kavuştuktan sonra daha pozitif ve enerjik olmaları sağlanmakta ve bireylerin ilk anki profillerinin yeniden şekillendirilmesi sağlanarak kişilerin kendilerine olan güvenlerinin arttırılması sağlanmaktadır.