Vücut Şekillendirme (Vaser Liposuction)

Vücut Şekillendirme

(Vaser Liposuction)

Her insanın vücudu ve yağ oranı farklıdır. Kişilerin vücut şekillendirmesi için başvurdukları yöntemlerden biri Vaser lipo yöntemidir. Bu yöntem sayesinde kişi, daha fit duruma gelirken, yıllarca uğraştığı diyet ve sporla veremediği kilolarını, vaser lipo yöntemi sayesinde vermektedir.

Vaser lipo sayesinde, kişiyi rahatsız eden yağlardan kurtulmakta, aynı zamanda vücudun daha pürüzsüz bir hale gelmektedir.

Vaser Lipo Nedir?

Vaser liposuction ne demek, vaser lipo ile sağlıklı şekilde kilo verilebilir mi gibi sorular, kilo verme sorunu olan kişilerin sorduğu sorulardan sadece bir iki tanesidir. Vaser lipo, liposuction tedavisinden ayrı olarak, yağ dokusunun içine verilen belli miktardaki sıvı, yağ dokusunun şişmesini sağlamaktadır.

Şişen yağ dokusu, özel kanüller yardımıyla, ses enerjisi verilerek yağ dokusunun patlamasına olanak tanımaktadır. Ses enerjisi sayesinde patlayan yağ dokuları, sıvılaşarak, liposuction tekniğiyle birlikte dışarı atılır.

Vaser Lipo Kimlere Uygulanır?

Vaser lipo uygulaması; yapılan egzersiz ve diyetlere rağmen vücudun kalça, karın, uyluk gibi bölgelerinde eritilemeyen yağ dokuları olan kişiler, vaser lipo yaptırmaya uygun kişilerdir.

Vaser Lipo Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

Vaser teknolojisi, yağ transfer işlemi olarak da adlandırılmaktadır. Genellikle dudak ve yanak bölgesine hacim kazandırmada, çene hattını düzeltmede tercih edilmektedir. Ancak vaser lipo; kalça, karın, uyluk bölgelerinde incelmeyi sağlamak için kullanılmaktadır. Bunun yanında vücuttaki yağ oranının fazla olduğu bölgelerde, her yaş grubu kişilerde uygulanabilmektedir.

Vaser Lipo Fiyatları

Vaser liposuction fiyatları 2020 yılında da uygulama alanına göre değişkenlik gösterir. Uygulama yapılmadan önce kişinin ön muayenesi yapılır ve sonrasında yapılacak bölgeye göre fiyatlandırma belirlenir.

Vaser Lipo Avantajları Nelerdir?

Vaser liposuction yaptıranlar 2020 yılında da birçok avantaj kazanmaktadır. Oldukça başarılı bir bölgesel yağ azaltma yöntemi olan vaser lipo, diyet ve spora dayalı egzersizlerle zayıflayamayan kişilerin başvurduğu yöntemlerin başında gelmektedir.

  • Vücudun yağ doku dağılımını dengeler.
  • Düzenli egzersiz ve diyetle kişinin sağlıklı şekilde yaşamasına yardımcı olur.
  • Erkeklerde oluşan meme büyüklüğü tedavisinde etkilidir.

Vaser Liposuction Cihazı Nedir?

Vaser liposuction cihazı, ultrason destekli ses dalgalarının kullanılarak, yağların parçalanmasında kullanılmaktadır. Ses dalgaları ile parçalanan yağ dokuları sıvılaşır ve vücuttan liposuction yöntemiyle atılmaktadır.

Vaser liposuction cihazı, V moduyla birlikte deri altında ultrasonik ses dalgalarının oluşturulmasıyla, deride ısınmaya neden olmakta ve yağların parçalanarak sıkılaşmasını sağlamaktadır. Damarlar zarar görmediği için, kanama ve morarma minimum düzeydedir.

Lazer Lipoliz Nedir?

Fazla yağlarından kurtulmak isteyenler, lazer lipoliz ne demek sorusunu da sormaktadır. Vücudun çeşitli bölgelerinde bulunan ve kişiyi rahatsız eden yağ dokularının bölgesel olarak alınması, lazer lipoliz olarak adlandırılmaktadır.

Uygulama için 1mm’lik iğneler kullanılır. Ameliyat sonrasında gevşeme ve sarkma görülen bölgeler de sıkılaşmaya başlar. Lazer lipoliz yöntemi ile 1 seansta istenmeyen yağlardan kurtulmak mümkündür. Kalıcı sonuç veren yöntemde; morluk, şişlik ya da kısa süreli ağrılar görülebilmekte ama bu durum, belli süre sonra geçmektedir.

Ultrasonik Lipo Nedir?

Ultrasonik liposuction nedir sorusunu soran birçok kişi bulunabilir. Vaser liposuction olarak adlandırılan ultrasonik liposuction, 1-2 saat içinde gerçekleştirilmektedir. İşlem sırasında lokal anestezi uygulandığı için, acı ya da ağrı hissedilmez.

Ultrasonik liposuction sonrasında yaklaşık 3-4 kilo verilebilmektedir. Vaser lipo sayesinde yüzeysel olarak yağ ve yağ hücreleri alınarak, kalıcı sonuçlar elde edilebilmektedir. Uygulama yapılan bölgede tekrar yağlanma görülmez.

Vaser Lipo Ne Kadar Sürer?

Yağ fazlalığından kurtulmak isteyen kişiler, vaser liposuction ne kadar sürer konusunu da merak etmektedir. Vaser lipo uygulaması, yöntemin uygulanacağı alanın sayısı ve büyüklüğüne göre değişmektedir. Vaser lipo tedavisi genel olarak 1-2 saat içinde, lokal anestezi altında gerçekleştirilir.