Post Bariatrik Cerrahi

Post Bariatrik Cerrahi

Hareketsiz yaşam süren kişiler, çok fazla kilo almaya ve obezite yolunda ilerlemeye başlar. Vücut kitle endeksi 40 olan kişilerde aşırı kilo alımı sonucu, şeker başta olmak üzere birçok hastalığı da beraberinde getirmektedir. Bunun yanında vücut kitle endeksi 35 olan kişiler, mideye yönelik çeşitli cerrahi operasyonlarla zayıflatma yoluna gidilmektedir.

Yapılan mide ameliyatı sayesinde kişi, yıllarca uğraştığı, diyet ve egzersiz yaparak veremediği kilolarını atmasına olanak tanımaktadır. Yapılan mide ameliyatı sonrasında, mide küçülmesi yaşayan kişi, çok daha hızlı kilo vermektedir.

Ancak bu durum kişide bazı psikolojik sorunlara yol açabilmektedir. Yeme alışkanlıklarının değişmesi, fizik egzersizlerinin yapılması, her yemeğin ufak porsiyonlarda gerçekleştirilmesi, kişiye psikolojik bir zorluğun içine sürükler.

Burada devreye post bariatrik cerrahi girmektedir. Post bariatrik cerrahi ile, kişilerin yeni hayatlarına alışması ve istenilen kiloya düşmesi ortalama 1 yılı bulmaktadır.

Post Bariatrik Cerrahi - Obezite Sonrası Estetik

Post Bariatrik cerrahi – obezite sonrası estetik, aşırı kilo verme sonucu vücutta oluşan deformasyonu gidermek amaçlı yapılmaktadır. Bu deformasyon, kişiden kişiye değişir. Bu deformasyon, kişinin genetik yapısına, bağ dokusuna ve yapılan egzersizin süresine göre değişmektedir.

Obezite estetik ile kilo ve solunum sorunları yaşayan, toplum baskısıyla psikoloji bozulan kişilerin hayata bakış açışı değiştirilmektedir. Kişi zayıflıyor olsa bile, kendini obez olarak hissetme durumundan kurtulmaktadır.

Post Bariatrik Cerrahi Nedir?

Post Bariatrik cerrahi nedir konusunu merak eden kişiler bulunmaktadır. Bariatrik cerrahi yani gastrik bypass ameliyatları gibi yöntemlerle mideye yapılan çeşitli operasyonlar sonrasında hızlı şekilde kilo vermeye yarayan bir yöntemdir.

Post bariatrik cerrahi ise, bariatrik cerrahi sonrasında, kişinin vücudunda oluşan deformasyonun giderilmesi için uygulanan bir tedavi şeklidir.

Post Bariatrik Cerrahi ile Değişime Hazır mısınız?

Bariatrik cerrahi sonrasında birçok kişi Post Bariatrik cerrahi ile değişime hazır mısınız sorusunun cevabını aramaktadır. Obezite hastları, post bariatrik cerrahi ile fazla kilolarından kurtularak yeni bir hayata başlamaktadır.

Obezite ameliyatlarını deneyen birçok kişi, vücuttaki sarkmalarla baş edememektedir. Bu yüzden post bariatrik cerrahi ile değişime hazır olmak gereklidir. Post bariatrik ameliyatları, kişide oluşan deformasyona göre, farklı tekniklerle uygulanır.

Karın, göğüs, bacak ve kollar toparlanarak, kişinin deformasyona uğramış bölgeleri toparlanmaya başlar.

Post Bariatrik Cerrahi – Vücut Şekillendirme

Post Bariatrik Cerrahi – vücut şekillendirme işleminin yapılabilmesi için; hastanın sporla ya da diyetle kilo vermesi gerekir. Aynı zamanda obezite olan bir kişinin, obezite ameliyatlarıyla istenen kilo miktarına ulaşması şarttır.

Post bariatrik cerrahi ve vücut şekillendirme yöntemlerinde, kişinin vücudunda muhakkak gözle görülür ve rahatsız edecek şekilde deformasyonun oluşması gerekir. Obezite cerrahi görmüş kişinin, kilosunun da sabit hale getirilmiş olması şarttır.

Kişinin post bariatrik cerrahiye uygun olabilmesi için protein eksiğinin giderilmesi ve kilonun istenilen miktara tam olarak gelmiş olması gerekir. Bunun için ortalama 6-18 ay gibi bir süre gerekir.

Post Bariatrik Cerrahi Hakkında Her şey

Post Bariatrik cerrahi hakkında her şey konusunda bilgi sahibi olunmalıdır. Bu cerrahiye giriş yapmadan önce, nasıl bir sistem uygulandığı, kişinin hayatında nelerin değiştiği çok iyi bilinmelidir.

Vücut kitle endeksi, olması gerekenden çok yüksekte olan kişilerin, kilo vermeyi denemiş olsalar bile gerçekleştirememiş kişilerde uygulanmaktadır. Genel cerrahi uzmanları tarafından uygulanan post bariatrik cerrahi, hızla kilo kayıplarına olanak tanımaktadır.

Post Bariatrik Cerrahi: Body Lift(ing) Nedir?

Post Bariatrik cerrahi body lift(ing) nedir konusunda birçok insan merak içindedir. Vücut geliştirme cerrahisi olarak da adlandırılabilen post bariatrik cerrahi, bu uygulamanın kimlere yapılacağına dair bilgiler veren yönteme ise body lifting denmektedir.

Body lifting işlemi, vücutta oluşan sarkmalar sonucunda, vücutta oluşan deformasyonun giderilmesi için uygulanan işlemdir. Ancak body lifting uygulanabilmesi için, kişinin ideal kilosunu belirlemesi ve bu kiloya inmesi gereklidir.

Body lifting cerrahisi ile aynı anda; yüz, meme, sırt, kol, pubik bölge ve gıdı gerilmesi operasyonları da gerçekleştirilerek, vücudun şekillendirilmesi gerçekleştirilmektedir. Bu operasyonların, tam teşekküllü hastanelerde, deneyimli anestezistler eşliğinde ve konusunda uzman ve profesyonel olmuş hekimler ile yapılması gereklidir.

Postbariatrik Cerrahi Fiyatları

Postbariatrik cerrahi fiyatları, hangi bölgeye uygulanacağı, seans sayısının ne olacağına göre değişkenlik göstermektedir.

Postbariatrik Cerrahi Sonrası

Postbariatrik cerrahi sonrası, hastaların bazı noktalara dikkat etmesi gereklidir. Hastaların durumuna göre değişkenlik gösterse de genel olarak hastalar 3-4 hafta içinde kendilerini daha iyi hissetmeye başlar.

Ameliyat sonrasında 5 gün, sürekli pansuman yapılmalıdır. Hastalar kontrol altında tutulurken, yapılan cerrahinin etkileri, ortalama 3 ay içinde görmeye başlanmaktadır.