Burun Estetiği

Burun Estetiği

 

Estetik görünüş kadar sağlık açısından da önemli olan burun estetiği, Ameliyatsız burun estetiği ile kişilerin sağlıklarına kavuşması sağlanmaktadır. Soluk almada sorun problem olan sinüzit, burun etleri, polip gibi problemler giderilmektedir.

Estetik burun ameliyatı ile; burun küçülebilir, büyüyebilir, burun delikleri küçültülebilir. Burun köküyle alın arasındaki açı değiştirilebilir. Burun ucu ile dudaklar arasındaki orantısızlık giderilebilir.

İzsiz Burun Estetiği

Burun estetiğinde kullanılan birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler sayesinde kişiye en uygun burun estetiği seçilebilir.

 • Kapalı burun estetiği
 • Kırmadan burun estetiği
 • Video endoskopik burun estetiği
 • Dinamik burun estetiği
 • 3D burun estetiği
 • Tamponsuz burun estetiği
 • Revizyon burun estetiği
 • Kompozit burun estetiği
 • Piozo ve mikromotor burun estetiği
 • Liquid Rinoplasti burun dolgusu
 • Finesse burun estetiği

İzsiz burun estetiği, kapalı burun estetiği olarak da bilinmektedir. Kapalı teknikle gerçekleştirilen operasyonda, dikiş izi bulunmaz ancak doktorun cerrahi olarak görüş alanı daha kısıtlıdır. Açık rinoplasti operasyonlarına göre daha kısa sürede iyileşme gerçekleşmektedir.

Kapalı burun estetiğinde kesiler, burun delikleri içine atılır. İzsiz burun estetiği, daha zor bir operasyon olduğu için, konusunda uzman ve deneyimli kişiler tarafından yapılması önemlidir.

Burun Ameliyatı Ne Kadar?

Burun ameliyatı konusunda kişilerin en çok merak ettikleri konuların başında burun ameliyatı ne kadar sürer konusunda kesin bir süre vermek kolay değildir. Medikal ve cerrahi anlamda her ne kadar teknolojik cihazlar ve ürünler kullanılsa da ameliyat sırasında karşılaşılabilecek olan sürprizler ve cerrahin ameliyat sırasında hastanın tüm ihtiyaç ve taleplerini yerine getirebilmek için çalışması, burun ameliyatlarının süresini de uzatmaktadır.

Bunun yanında kullanılan cerrahi yöntem, anestezi türü gibi etkenler de ameliyat süresini etkileyen faktörler arasındadır.

Burun Estetiği Ne Demek?

Burun estetiği ne demek konusu merak edilmektedir. Farklı yöntemlerle yapılan burun estetiğinde burun şekil bozukluğunun giderilmesi, kemik ve kıkırdak eğriliklerinin yok edilmesi amaçlı uygulanan operasyon, burun estetiği olarak adlandırılmaktadır.

Burun Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılmalı?

Burun ameliyatı kaç yaşında yapılmalı, her yaş grubundan insan burun ameliyatı olabilir mi soruları, insanların kafasını kurcalamaktadır. Burun estetiği ameliyatları için kas gelişiminin tamamlanması şarttır. Burun ameliyatlarında kemik ve kıkırdak yapı gelişimi ön plandadır.

Kapalı Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği açık burun estetiği ve kapalı burun estetiği olarak iki şekilde yapılmaktadır. Kapalı burun estetiği nedir konusu, birçok kişi tarafından merak edilmektedir.

Kapalı burun estetiği, ameliyat kesilerinin burun deliklerinin içinden yapılarak gerçekleştirilen yöntemdir. Bu yöntemde herhangi bir yara izi kalmamasına rağmen, doktorun görüş açısının dar olması sebebiyle, konusunda uzman ve deneyimli kişilerin bu operasyonu gerçekleştirmesi gereklidir.

Burun Estetiği Fiyatları 2020

Burun estetiği, günümüzde oldukça gelişmiş ve yapılan yöntemler hem acısız gerçekleştirilmekte hem de hastanın kısa sürede ayağa kalkması sağlanmaktadır. Burun estetiği fiyatları 2020 yılında da birçok faktörlerden etkilenmektedir.

Özel hastanelerde yapılan ameliyatlarla, devlet hastanelerinde yapılan ameliyatların fiyat aralıkları farklıdır. Hastanın ameliyat sonrası konforu ve iyileşme sürecinde verilen hizmetler, hangi doktorun ve kaç ekibin operasyonda görev aldığı, hangi hastane olduğu gibi durumlar, burun estetiği fiyatlarını etkilemektedir.

Burun Estetiği Sonrası

Burun estetiği sonrası, bazı noktalarda daha dikkatli davranmak gereklidir. Burun estetik ameliyatları sonrası, hastalar ortalama 2-3 gün içinde normal hayatlarına dönebilmektedir. Ancak dikişlerin alınması ortalama 1 haftayı bulmaktadır.

Burun estetiği sonrasında geçen 2 hafta, artık normal rutin hayata dönmek mümkündür. Ameliyat sonrasında burun içi silikon dikişlerinin alınması dördüncü günü bulur. Dikişler alındıktan sonra, doktor tarafından pansuman yapılır.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları; yapılacak burun ameliyatı operasyonu türüne, kullanılan araç gereç ve ekipmana, operasyonu yapacak doktora ve ekibine, hangi hastanede yapıldığına göre belirlenmektedir.

Burun estetiği ameliyatları, sigorta tarafından karşılanmamaktadır. Bazı özel sigortalar sayesinde, burun estetiği operasyonları, sigorta tarafından ödenmektedir.

Burun Estetiği Sonrası Ay Ay Değişim

Burun estetiği sonrasında uyulması gereken bazı bakım kuralları ve görülecek değişimler bulunmaktadır.

 • Burun estetiği sonrası ilk ay, doktor tarafından söylenmedikçe, sümkürmek, ıkınmak, tıksırmak, eğilip kalkmak yapılmaz.
 • Ameliyattan 2-3 sonra lens takılabilir. Ameliyattan 1 ay sonra yüzmeye başlanabilir.
 • Ameliyat sonrası ilk 5-10 gün alçı yüzdeyken sıcak su ile yüz yıkanmamalıdır. Soğuk su ile yüz yıkanmalıdır.
 • Burun estetiği ikinci ve üçüncü ayda, kalıcı morlukların oluşmaması için, güneşten korunmalıdır. En az 8 hafta boyunca burun üzerine oturan güneş gözlüğü ya da norma gözlük takılmamalıdır.

Burun estetiği sonrası ay ay değişim sürecinin tamamlanması için ortalama 1 yıl gereklidir. Ameliyattan 1 hafta sonra alınan tampon ve atellerin ardından yüzde oluşan şişlikler, ortalama 2-3 hafta içinde geçmektedir.

Burun Estetiği Erkek

Burun estetiği erkek hastalar tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun sebeplerinden en önemli, nefes almada zorluk, horlama ve uyku apnesi gelmektedir. Nefes almanın zorlaştığı durumlarda, burun estetiği ile eğrilik düzeltilebilir.

Erkek tipi burun özellikleri bulunur. Burun sırtı ile burun ucu aynı düzlemde olmalıdır. Bazı durumlarda burun sırtında kemer de bırakılabilmektedir. Erkek tipi burunda burun ucu, burun sırtından 1 ya da 2 mm yüksek olmamalıdır.

Konusunda uzman ve deneyimli kişilerin yapacağı erkek tipin burun operasyonlarında, erkeksi ifadeye herhangi bir zarar gelmez ve kişi sağlığına kavuşarak, nefes alma fonksiyonunu rahatlıkla gerçekleştirebilir.

Ameliyatsız Burun Estetiği

 Ameliyatsız burun estetiği operasyonları, sadece estetik açıdan değil, sağlık bakımından da önemli operasyonlardır. Doktorun hastaya yaklaşımı, konusunda ne kadar tecrübesi olduğu gibi durumlar, burun estetiği operasyonlarında önem kazanmaktadır.

İstanbul burun estetiği arayışı olan kişiler konusunda uzman ve deneyim sahibi olmuş kişilerden destek almalıdır.