Meme Küçültme Ameliyatı 2020

Meme Küçültme Ameliyatı 2020

Göğüsler birçok nedenden dolayı büyüyebilir. Kilo alma durumunda, gebelik döneminde ve emzirirken göğüslerde büyüme yaşanır. Birçok kadın durumdan rahatsız olduğu için meme küçültme ameliyatı yaptırır.

Meme küçültme işlemi sağlık problemleri göz önüne alınarak yapılabileceği gibi güzel bir görünüm oluşması için de gerçekleşir. Bu operasyonu yaptırmak isteyenler doktoruyla doğru şekilde iletişim gerçekleştirmesi gerekir. İşlemi yaptıracak kişiler işlemi yapacak olan doktoru ve meme küçültme ameliyat fiyatları araştırması önemlidir.

Meme Küçültme İşlemi Nasıl Yapılır?

Göğüs küçültme ameliyatı öncesi ve sonrası için yapılması gereken durumlar vardır. Bunları doktor kişiden kişiye farklılık gösterebileceği için işlemi yaptıracak kişilere detaylı şekilde aktarır.

Meme küçültme ameliyatı işleminde kişinin resimleri alınarak gerekli işlemlerin nasıl yapılacağı, ne şekilde yapılacağı ve işlemi yaptıracak kişini talepleri dikkate alınarak yapılması amaçlanan şekil oluşturulur. İstenilen şey kişinin üzerine çizilerek en doğru şekilde yapılması hedeflenir.

Ameliyat ile göğüs üzerindeki yağ dokuları, bez dokusu, meme ucu ve deri küçültülür. Bu sayede meme dik bir görünüm kazanarak sarkıklık durumunun azalmasını sağlar.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrasında İz Kalma Yaşanır Mı?

Meme küçültme ameliyatı yapıldıktan sonra işlemi yaptıran kişinin aklındaki sorulardan biri de ameliyat izi kalıp kalmayacağıdır. Göğüs estetiği ameliyat izi kalır. Yapılan işleme göre değişmektedir. Meme ucunda T, L ve I şeklinde iz kalabilir. Bu iz belirli bir süre sonra daha da görünmez hale gelir.

Meme küçültme ameliyatı yaptıran kişiler izin en az şekilde olması için meme küçültme işlemini doğru yerde yaptırmaları gerekir. Doktorun kullandığı yöntemler ve ameliyat sonrasındaki ilgilenmesi dikkate alınmalıdır.

Meme Küçültme İşleminin Nedenleri Nelerdir?

Meme küçültme ameliyatı gerçekleşmesinin temel nedeni sağlık problemleri ortaya çıkarmasıdır. Büyük memeye sahip olan kişilerin hareket özgürlüğü sınırlı kalmaktadır. Sağlık problemleri olarak şunlar sayılabilir.

·         Göğüslerden kaynaklı olarak kişide boyun ağrıları, omuz ağrıları ve sırt ağrıları yaşanmaktadır.

·         Göğüs büyük olduğu için sarkma durumu olduğu için karın bölgesi ile temas halindedir. Bu nedenle o bölgede terlemeye bağlı olarak koku yaşanmasına cilt tahrişine sebep olur.

·         Kişi dilediği şeklide vücudunu hareket ettiremez. Bu durum kişiye büyük rahatsızlık vermektedir.

·         Sütyen kullananlar göğüs büyük olduğu için o bölgede sıkma ve omuz bölgesindeki askıların gerilmesi ile belli bölgelerde yaşanan şekil bozukluğu yaşanır.

Göğüsleri bu sorunların yanında başka nedenlerden kaynaklı olarak küçültme işleminin yapılması istenir. Göğüslerin ikisi aynı boyuta sahip olmayabilir. Simetrinin yaşanması için işlem yapılabilir. Göğüslerin aşırı büyük olması hareket olanağını etkilediği için kişi kendini rahat hissedemez. Kişi özgüveni için bu işlemi yaptırarak daha mutlu bir hale gelme şansı yakalar.