Meme Küçültme Ameliyatı Olanlar 2020

Meme Küçültme Ameliyatı Olanlar 2020

Meme büyütme işlemi gibi meme küçültme işlemi de oldukça sık yapılmaktadır. Meme küçültme ameliyatı olanlar genel olarak sağlık amaçlı daha sonra ise estetik amaçlı olmaktadırlar.

Memelerin küçük olması kişiye psikolojik olarak nasıl etkiliyorsa memelerin büyük olması da kişinin psikolojisini o denli etkilemektedir. Kişi rahat şekilde hareket edemez hale gelebilir. Bu da fiziksel sağlığı için kötü bir durumdur. Bu durumdan şikayetçi olan kişiler ameliyat yaptırmak için göğüs küçültmek fiyatları 2020 araştırması yaparlar.

Meme Küçültme Ameliyat Yöntemleri Nelerdir?

Genel anlamda üç yöntem bulunmaktadır. Meme küçültme ameliyatı olanlar bu yöntemlerden biriyle ameliyatı gerçekleştirirler. Liposuction yöntemi, ters T şeklinde iz bırakan yöntem, kısa izi olan ameliyat şeklidedir.

Liposuction yöntemi ile ameliyat olanlar meme dokusu yağ açısından zengin olması durumunda bu yöntem uygulanır. Aşırı büyük olmayan memelerde bu yöntem tercih edilir. Bu yöntem ile gerçekleşen ameliyatlarda iz kalma durumu yaşanmaz. Liposuction yönteminde iyileşme oldukça hızlıdır. Şişlikler inmesi ile istenilen görüntüye ulaşılmaya başlanır.

Kısa izi ola ameliyat ile küçültmede 7 cm kadar sarkık olan ve orta büyüklükteki memeler için oldukça uygundur. İz meme başından aşağı doğru gerçekleşir. İşlemler en fazla 2 saat kadar sürer.

Ters T şeklinde iz bırakan yöntem, kişide meme sarkıklığı çok ve boyutu da çok büyükse bu yöntem uygulanır. Çok fazla işlem yapılacağı için başka yöntem uygun olmaz. Genel anestezi uygulanır. İşlem en çok 3 saati bulur.

Kişiler bu bilgileri doktordan daha ayrıntılı şekilde öğrenebilirler.  Şekil olarak gözlerinde bir şey şekillenmesini isteyen kişiler göğüs küçültme ameliyatı videolar izleyebilirler.

Meme Küçültme İyileşme Süreci Nasıl

Meme küçültme ameliyatı olanlar belirli bir süreden sonra iyileşme gösterirler. Memede şişlikler ve hassasiyet gerçekleşir. Çok fazla ağrı yaşanmaz. Göğüs küçültme sütyen seçimi sporcu sütyeni olarak tercih edilir. Pansuman 3 günlük süreçlerle yapılır. Bir hafta içinde sargılar açılır. 1 aydan sonra spora başlanabilir.

İyileşme sürecinde doktorun önerilerine uymak daha çabuk iyileşmeyi sağlar. Bu nedenle söylenilen her şey uyulması ameliyat olan kişi için oldukça önemlidir.

Meme Küçültme Ameliyatı Süt Vermeyi Etkiler Mi?

Meme küçültme ameliyatı olanlar süte verme işleminin yapılıp yapılmayacağını merak ederler. Ameliyatta süt kanallarının bir kısmı korunur. Fakat süt kanallarının bir kısmı çıkarılır. Ameliyattan sonra kalan süt kanalları bebeğin beslenmesi için yeterli bulunur. Süt verilmemesinin neden genetik faktörlerden ve hormonal durumlara bağlı olarak gelişebilir.