Karın Gerdirme Ameliyatı

Karın Gerdirme Ameliyatı

Kişiler sıkı ve düz karına sahip olmak için karın gerdirme ameliyatı olurlar. Derinin belirli nedenlerden dolayı deforme olması sarkma işleminin yaşanmasına neden olur. Karın gerdirme ameliyatı yapılarak vücut estetik görünümüne tekrardan döner.

Karın gerdirme ameliyatı genel anestezi ile yapılır. Ancak öncesinde kişinin karın bölgesinde nasıl bir görüneme sahip olacağı, ne kadar deri alınacağı ve sarkmanın ne kadar giderileceği belirlenir. Belirlenen işleme göre de ameliyat süresi 2 saat ile 5 saat arasında farklılık gösterir.

Bölgede işlem yapılırken ilk olarak yağ dokusu alınır. Sonrasında sarkan deri alınır. Bu işlemlerden sonra karın germe ameliyat izleri belli bir süre görünür.

Karın Germe Ameliyatı Sonrasında Neler Yapılır

Kişi bir gün hastanede yatış yapar. Karın gerdirme ameliyatı yapan kişiye sıvı toplanması için dren takılır. 2 gün sonra ya da duruma göre hastaneye gelinerek çıkarma işlemi yapılır. Karın ameliyatı olanların yorumları okunması durumunda bu sürede değişiklik olduğu gözlemlenir.

Korse kullanımında kişinin yapısına göre korse kullanılır. Vücudun şekillenmesi ve sıkı olması için doktorun öngördüğü süre kadar korsa takımı yapılmalıdır. Şişliklerin oluşması olasıdır. Bu dönemde iyileşmeyi hızlandırmak için eğer sigara içiliyorsa bırakılması gerekir. Sigara bırakma işlemi ameliyat öncesinde de yapılmalıdır.

Ameliyat Sonuçlarını Korumak İçin Ne Yapılması Gerekir

Kişi karın gerdirme ameliyatı yaptırdıktan sonra var estetik yapısını korumak ister. Tekrardan eski haline dönmek istemez. Bunun için kişi şunlara dikkat etmesi gerekir:

·         Beslenme konusunda dikkatli olunmalıdır. Ölçülü beslenerek kilo korunmalıdır.

·         Düzenli olarak egzersiz yapılmalıdır. Kas yapılan vücutta sarkma işlemi gerçekleşmez.

·         Karı kası için çeşitli aktiviteler yapmak gerekir.

Karın gerdirme ameliyatı yapan kişi bu konuda hem araştırma yapıp hem de doktora danışabilir. Vücut yapısını koruma kişi için önemlidir. Vücut yapısını koruyamayan ve tekrardan sarkma işlemi yaşayan kişi tekrardan karın gerdirme ameliyatı olabilir. Ancak bunun için ilk ameliyattan sonra 1 yıl süre geçmesi gerekmektedir. Sonrasında aynı işlem tekrar yapılarak sonuç alınır.

Karın Gerdirme Ameliyatı İçin Doktor Seçimi Nasıl Olmalı

En önemli süreç aslında budur. Karın gerdirme ameliyatı olacak kişi emin ellerde olmak ister. Tedirginlik yaşanması durumunda kişide stres oluşur ve bu da ameliyat sürecini etkiler.

Karın gerdirme ameliyatı yapacak kişi doktorunu iyi seçmelidir. Doktor hakkında araştırma yapılabilir. Doktorla öncesinden görüşme yapılarak doktor hakkında fikir sahibi olunabilir. Doktordan geçmiş çalışmalarını görmeyi talep edilebilir.

Doktor ile sağlıklı iletişim gerçekleşmesi sonucunda güven ilişkisi oluşturulur. Güven ilişkisi oluşması ile hasta daha açık şekilde beklentilerini anlatabilir. Karın gerdirme ameliyatı olanların yorumları 2019 incelenerek doktora gerekli sorular sorularak cevap alınabilir. Bu sayede işlemde mutlu şekilde ayrılma yaşanır.