Karın Gerdirme Ameliyatı Ne Kadar

Karın Gerdirme Ameliyatı Ne Kadar

Vücutta herhangi bir nedenden dolayı yağlanma yaşanabilir. Karın bölgesinde yağlanma sonucunda deri sarkmaları görünür. Kişi bunun sonucunda görünümden rahatsız olarak karın gerdirme ameliyatı işlemini yaptırmak ister. Bu noktada karın gerdirme ameliyatı ne kadar sorusu oluşur. Merak edilen bir soruda karın gerdirme ameliyatı devlet karşılıyor mu şeklindedir. Bu soruların cevabı için doktor ile iletişime geçmek yeterlidir.

Karın gerdirme ameliyatı genel olarak obezite sorunu yaşamış ve sonrasında diyetle zayıflamış kişilerde büyük miktarda deri sarkması gerçekleşir. Bu durum hoş bir görüntü olmadığı için kişinin psikolojisini ve kendine güvenini olumsuz etkiler. Bunun önüne geçmek için kişi karın gerdirme ameliyatı olur.

Karın Gerdirme Ameliyat ve İyileşme Süreci Nedir

Ameliyat yapılması için anestezi uygulanması gerekir. Anestezinin etkili olması için kullanıcılar bazı alışkanlıklarını bırakması gerekir. Anestezi uygulanan kişiye ameliyat işlemi başlanır. İşlemin uzunluğu yapılacak olan yönteme göre değişiklik gösterir. Mini karın gerdirme ve tam karın gerdirme işleminde süre uzayıp kısalabilir.

Karın gerdirme ameliyatı ne kadar sorusu da mini karın gerdirme ve tam karın gerdirmeye göre değişiklik gösterir. Karın gerdirme ameliyat fiyatları 2019 doktorun aranması durumunda öğrenilebilir.

İyileşme sürecinde hasta doktorun dediklerine uyması gerekir. Bu sayede iyileşme süreci hız kazanır. Ağrıların yaşanması belirli ağrı kesiciler ile giderilir. Drenler çıkartılır. 1 hafta ile 3 hafta arasında dikişlerin alınması gerçekleşir. Normal yaşama dönmek hastanın iyileşme süreci ile bağlantılıdır. Kimi hastalar 2 hafta için normal hayatına dönerken kimisi de birkaç ay içinde normal hayatına dönüş yapabilir.

Karın germe ameliyat izleri tam olarak 1 yıl sonra düzelir. Tamamen yok olmaz ancak çok az bir iz olur. Direk fark edilen bir iz yaşanmaz. İyileşme sürecinde beslenme ve egzersize önem vererek sonuçlar daha iyi alınabilir.

Kimler Karın Gerdirme İşlemi Yaptırabilir

Karın gerdirme ameliyatı ne kadar sorusundan sonra en çok kimlerin yaptırabileceği merak edilir. Karın gerdirme ameliyatı için cinsiyet ayrımı yoktur. Kadınlarda erkeklerde rahatlıkla yaptırabilir.

Karın gerdirme işlemi yaptırabilme için karın bölgesinde deformasyon olması gerekir. Aksi durumda sarkma ya da deforme yoksa karın gerdirme ameliyatına ihtiyaç duyulmaz. Hamile kalmadan önce ve sonrasında da karın gerdirme ameliyatı yapılabilir. Bunun için doktorun belirleyeceği süre önemlidir.

Karın Gerdirme Fiyatı Neye Göre Belirlenir

Karın gerdirme ameliyatında fiyat konusunda değişim vardır. Sabit bir fiyat söz konusu değildir. Karın gerdirme ameliyatı ne kadar diye araştırma yapılarak bu sonuca ulaşılabilir. Karın gerdirme ameliyatının fiyatını belirleyen durumlar şu şekildedir:

·         Doktorun işi üzerindeki kalitesi

·         Kullanılacak malzemeleri kalitesi

·         Yatış sırasındaki konfor

·         Ameliyatta hangi yöntemin kullanılacağı

·         Mini karın gerdirme mi yoksa tam karın gerdirme mi konusu da fiyatı belirler.