Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı

Dudak dolgusunu dileyen herkes yaptırabilir. Herkes kendi zevkine göre dilediği seçimi yapabilir. Dudak dolgusu ne kadar kalıcı olacağı konusunda tercihleri kendileri yapar. Dudak dolgusu yaptıranlar yorumları okunarak kişinin nasıl dudak dolgusu yaptıracağı konusunda fikir oluşumu gerçekleşir. Dudak dolgusu kalıcılığına göre 3 şekilde yapılabilir. Bunlar:

·         Geçici dudak dolgusu 6 ile 12 ay süre boyunca kullanılır.

·         Permalip dudak dolgusu, istenildiği zaman çıkartılabilir.

·         Kalıcı dudak dolgusu hep kullanmak zorunluluğu vardır.

Geçici Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı

Geçici dudak dolgusu en kullanışlı dudak dolgusu yöntemedir. Dudak dolgusu ne kadar kalıcı olacağı kişiden kişiye değişir. Bunun nedeni dolgu için kullanılan Hyalüronik asit maddesinin erimesinden kaynaklıdır. Dudak dolgusu nasıl eritilir gibi bazı sorular vardır. Eritme işlemi kişiden kişiye değişir ve ona göre dolgunun inmesi yaşanır. En fazla 1 yıl süre ile kullanılır.

Geçici dudak dolgusunun avantajı kişi pişman olması durumunda çözüme kavuşturulur. Dudak normal haline döndükten sonra kişi isterse dudak dolgunlaştırma işlemini tekrar etmez. Ya da farklı bir dudak şekli belirleyerek yeni bir dudak görünümüne sahip olabilir.

Geçici dudak dolgusu işlemi oldukça basit yapılan bir işlemdir 20 dakikada işlem gerçekleşebilir. Kişiden kişiye 5 ya da 10 dakika oynama gözlemlenir. İşlem ağrısız geçer. Müşteri direk taburcu edilir. Çok kısa süre içinde normal yaşamına geri döner. Yan etkileri ciddi değildir. Hemen geçebilir.

Permalip Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı

Permalip dudak dolgusu ne kadar kalıcı sorusunun cevabı bir süre yoktur dilenildiği zaman çıkarılabilir şeklindedir. Permalip ile dudak dolgunlaştırma kısa süreli bir işlemdir. Dudakların kenarlarından yerler açılarak permalip dudak bölgesine doğru itilir. Daha sonra açılan kenarlara dikiş atılır ve işlem biter.

Permalip dudak dolgusu yaptırdım diyen kişiler genel olarak bu işlemden memnundur. Zevklerine göre dolgu seçerek işlem yaptırabilirler. Silikon yapıya sahip olan permolip dudağa yapışmaz. Bu da geri çıkarma işleminde önemli bir noktadır. Permalip ile dudak dolgunlaştırma işlemi yaptıran kişiler diledikleri zaman kalıcı olan bu dolguyu çıkartabilir. Permolip yapışkan olmadığı için de dokularda zedelenme yaşanmaz. Geçici ya da tam olarak kalıcı dudak dolgusu istemeyen kişiler bu yöntemi tercih etmektedirler.

Kalıcı Dudak Dolgusu

Kalıcı dudak dolgusu yaptıran kişiler her zaman bu dolguyu kullanmak zorunda kalırlar. Ciddi cerrahi müdahalelerle çıkartılabilir. Dudak dolgusu ne kadar kalıcı sorusu için her zaman kalıcıdır.

Bu yöntem ile dudak dolgusu yaptıran kişiler birçok sorunla karşılaşmaktadır. Dudaklarda ve yüz bölgesinde şişmeler oluşur. Yani bu yöntem ile kişinin tam olarak nasıl bir yan etkiye maruz kalınacağı bilinmemektedir. Bu nedenle bu yöntem artık önerilmemektedir. Kişiler diğer yöntemlerle dudak dolgunlaştırma işlemi yaparak daha iyi sonuç alabilirler.