Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır

Dudak dolgusu birçok kriteri dikkate alınarak yapılır. Alt dudak ile üst dudak birbirlerine belli bir orantıda olması gerekir. Bu oran alt dudağın üst dudaktan üçte bir gibi bir oranla dolgun olmasıdır. Dudak dolgusu nasıl yapılır dolgu yapılırken kişi gülümsediği durumlarda diş etleri görünmemelidir. Simetrisi, hacmi ve genişliği orantılı olmalı ve güzel görünmelidir. Bu görüntünün yanından dudak dolgusu ne kadar kalıcı olduğu da önemlidir.

Dudak Dolgusu İşlemi Nasıl Yapılır

Dudak görünümünü düzelmek isteyen kişiler, dudak dolgusu nasıl yapılır ve dudak dolgusu fiyatları 2019 tarzında araştırmalara girer. Uygun görmesi durumunda doktor ile görüşülür. Doktor kişinin yüzüne en uygun dudak şeklini ve büyüklüğünü işlemi yaptıracak kişiye sunar. Kişi gerekli görmesi durumunda değişiklikler yapabilir.

Ön işlemleri geçtikten sonra asıl işlemlere geçiş yapılır. Dudağa anestezik krem sürülerek dudak hissizleştirilir. Bu sayede işlem sırasında acı hissetmez. İğneler ile dolgu maddesi dudağın gerekli yerlerine enjekte edilmeye başlanır. İşlem en fazla 20 dakika sürer ve işlem yapılan bölge anında farkı ortaya çıkarır. Daha sonra kıvrımlar üzerine işlem yapılarak dudak dolgusu işlemi biter.

Doğal bir dudak görünümüne sahip olan kişi görüntüsünden memnun olarak daha mutlu hisseder. Bu işlem 6 ile 12 ay arasında kalıcıdır. Her kişide maddeyi eritme durumuna göre farklılık gösterir. Dilenildiği takdirde işlem tekrar tekrar yapılabilir. Herhangi bir sorun yaşanmaz. Düzenli olarak dudak dolgusu yaptıran kişilerde kalıcılığı süresi kendiliğinden uzamaya başlar.

Dudak Dolgusu Sonucu Ne Kadar Sürede İyileşme Gerçekleşir

Dudak dolgusu nasıl yapılır öğrendikten sonra merak edilen kısımlardan biri de iyileşme sürecidir. Dudak dolgusu yaptırdım diyenler iyileşmenin çok kısa olduğunu bilmektedir. Dudak dolgusu işlemi oldukça kısa süren bir işlemdir. Tabi bu durum istenilen şeklin yapısına göre de farklılık gösterir.

Uygulama bittikten sonra kişinin yatışına gerek yoktur. Aynı gün içinde evine geçiş yapabilir. Dudak dolgusu hemen etkisini gösterir ve istenilen şekil elde edilir. Sonrasında kişi dudağına herhangi bir kozmetik ürünü sürmemesi ve sıcak soğuk maddeleri dudağına değdirmemesi gerekir. Bu durum sadece ilk gün için geçerlidir. 2 gün içinde işlem anında oluşan kızarıklar geçer ve iyileşme süresi bitmiş olur.

Dudak Şekline Göre İşlemde Değişiklik Olur Mu?

Kişinin var olan dudak şekline göre ve istenilen dudak şekline göre dudak dolgusu nasıl yapılır merak edilen konular arasındadır. Dudak dolgunlaştırma işlemi her dudak şeklinde ve istenilen her şekilde aynı yöntemle yapılır. Yöntemde bir değişiklik olması söz konusu değildir. Nasıl yapıldığı konusunda değil ne kadar süreceği konusunda bir değişiklik söz konusu olabilir. İşlem süresinde yaşanan bu değişiklik 5 dakika kadar sürebilir. Aşırı fark oluşması durumu söz konusu değildir.