Post Bariatrik Cerrahi, Estetik Kliniği

Post Bariatrik Cerrahi, Estetik Kliniği

Yaptığınız diyetler fayda etmiyor mu? Spor salonlarında geçirdiğiniz onca saate rağmen görünümünüzde kayda değer bir gelişme gerçekleşmedi mi? Fazla kilolarınızdan kurtulmak için denemediğiniz yol kalmadı mı? Yaptığınız onca uğraşa ve diyete rağmen hala fazla kilolarınızdan kurtulamadıysanız çareniz Blanc Clinic’te sizi bekliyor. Blanc Clinic, gerçekleştiği başarılı estetik ameliyatlar ile adından sıkça bahsettirmeye devam ediyor. Blanc Clinic Uzmanları, obezite ile savaş veren ama başarılı olamayan hastalar için gerçekleştirdiği Post Bariatrik Cerrahi operasyonları ile aşırı kilo verme sonrası görülen sarkmaları ve çatlakları da önlüyor. Obeziteye karşı yaptığınız savaşta pes etmeden önce bir de Blanc Clinic’ten yardım isteyin.

Vücut Kitle İndeksi Yardımıyla Mevcut Durumunuzu Belirleyin

Mevcut kilonuzu kategorize etmek için matematiksel bağıntılarla hesaplanan değer sizin vücut kitle indeksinizdir. Bu indeks ile boyunuza göre kilonuzun normal ya da aşırı kilolu olup olmadığını öğrenebilir, gerekli durumlarda önlemler alabilirsiniz. Vücut kitle indeksinizi bulurken kilonuzu, boyunuzun metre cinsinden karesine bölerek bulabilirsiniz. Bulduğunuz sonuçlara göre belirlenmiş sınır değerleri arasından indeksinizin hangi kategoriye girdiğini öğrenebilirsiniz.

 • Vücut kitle indeksiniz 0 ila 18,4 arasında çıkıyorsa düşük kilolu kategorisine girmektesiniz. Normal kilonuza ulaşmak için daha kilo almanız gerekmektedir.
 • Vücut kitle indeksiniz 18,5 ila 24,9 arasında çıkıyorsa normal kilonuzdasınızdır. Egzersiz yapmayı ihmal etmeyerek dengeli beslenmeye devam etmeli, formunuzu korumalısınız.
 • Vücut kitle indeksiniz 25 ila 29,9 arasında çıkıyorsa sizin için tehlike çanları çalmaya başlamış demektir. Boyunuza göre aşırı kilolusunuz ve vücut kitle indeksinizin 25’ten uzaklığına bağlı olarak sert tedbirler almanız gerekmektedir.
 • Vücut kitle indeksiniz 30 ila 34,9 arasında çıkıyorsa obezliğin 1. kademesindesiniz demektir. Diyetisyen yardımı ile ideal kilonuza dönmelisiniz.
 • Vücut kitle indeksiniz 35 ila 44,9 arasında çıkıyorsa obezliğin 2. kademesinde bulunuyorsunuz ve bu durum sağlığınızda ciddi problemlere yol açmak üzeredir. Kalp ve damar hastalıklarına yakalanmak istemiyorsanız bir an önce tedbire başvurmalısınız.
 • Vücut kitle indeksiniz 45 ve üstü bir değerde çıkıyorsa, obezliğin 3. kademesinde bulunuyorsunuz demektir. Bu kiloda sizi her türlü sağlık sorununun beklediğini unutmamalısınız.

Vücut Kitle İndeksi Size Kötü Haberler Mi Verdi?

Vücut kitle indeksini kendinize uyguladığınızda çıkan sonuç sizi obezite sınırları içerisinde gösteriyorsa, basit bir diyet ve sporla geçiştiremeyeceğiniz kilo fazlanız bulunmaktadır. Diyetisyen yardımı da alsanız ideal kilonuza dönmeniz şanslı bir genetiğe sahipseniz bile uzun zaman alabilir. Sağlık problemleri sizi beklerken yaptığınız başarısız diyet girişimleri ile özgüveninizi de kaybedebilirsiniz. Bu gibi durumlarda zamanın önemini iyi kavramanız, kilolu olarak geçirdiğiniz her vaktin aleyhinize işlediğini bilmelisiniz. Estetik ameliyatlar yardımıyla kilo vermeyi düşünmeniz gereken bu durumda Blanc Clinic sizi yalnız bırakmıyor. Post Bariatrik Cerrahi operasyonları ile yıkılan özgüveninizi yeniden kazanmanız için normal kilonuza dönerek yeniden güzel bir görünüm kazanabilirsiniz.

Post Bariatrik Cerrahi Operasyon Nedir?

Yapılan diyetlere ve egzersizlere rağmen kilo veremeyen kişiler için Bariatrik cerrahi operasyonlar yapılır. Kilo verdirmeye yönelik yapılan bu operasyonlar mide küçültme ve ince bağırsak değişimi şeklinde gerçekleştirilmektedir. Mide küçültme daha az yenmesine neden olarak kilo kaybettirirken, ince bağırsak değişimi gıdaların emilimini arttırarak kilo kaybına neden olur. Bariatrik Cerrahi operasyonlar sonrasında aşırı kilo verme sebebiyle deri sarkmaları meydana gelir. Bu sarkmaların düzelmesi için spor yeterli gelmez ve vücut eski haline kendiliğinden dönemez. Post Bariatrik Cerrahi operasyonlar ile bu sarkmalarla mücadele edilir. Ayrıca estetik ameliyatlar yardımı ile dış görünüşü bozan bu tip gelişmeler tedavi edilmektedir. Bu operasyonlar düşükte olsa risk barındırmaktadır. Yaklaşık 200 hastada 1 ölme riski hesaplanan bu operasyonlar için kişinin kesin kararını iyi düşünerek vermesi ve güvenilir merkezlerde operasyon geçirmesi gerekmektedir.

Aşırı Kilo Kaybı Sonrası Oluşan Şekil Bozuklukları Nerelerde Oluşur?

Post Bariatrik Cerrahi operasyon geçiren kişinin aşırı kilo kaybı ile vücudunun farklı bölgelerinde kilo kaybına bağlı sarkmalar oluşmaktadır.

 • Yüz ve boyun bölgesinde sarkma ve çatlama gibi problemler oluşabilir.
 • Kollarda gerçekleşen sarkmalar, kilo kaybının boyutuna göre koltuk altında veya dirsekten itibaren olabilmektedir.
 • Meme dokusu üzerinde sarkmalar sıklıkla görülür. Erkeklerde ve kadınlarda yaşanan aşırı kilo vermelerden en çok sarkan bölge meme dokularıdır.
 • Karın bölgesinde deri sarkması aşırı kilo kaybı sonrası kaçınılmazdır.
 • Bacaklar, sırt ve popo bölgesinde meydana gelen sarkmalar da basit operasyonlarla düzeltilebilmektedir.

Meydana gelen sarkmaların kimisi estetik ameliyatlar ile düzeltilirken, kimisi için ameliyatsız cerrahi müdahaleler yeterli olabilmektedir. Blanc Clinic uzmanları, hastanın mevcut durumuna göre yapılacak müdahalelerde en doğru kararı vererek şekil bozukluklarını gidermede büyük başarı sağlamaktadır.

Vücutta Oluşan Şekil Bozukluklarına Karşı Yapılan Operasyonlar

Hasta durumuna ve sarkma bölgelerine göre Blanc Clinic farklı operasyonlar belirleyebilmektedir. Post Bariatrik Cerrahi müdahalelerde son dokunuşun önemini bilen Blanc Clinic uzmanları, bu hassas süreçte hataya yer vermez. Estetik ameliyatlar ve ameliyatsız operasyonlarla hastaya son dokunuşları başarı ile yaparlar.

 • Aşırı kilo kaybı nedeniyle uyluk bölgesinde oluşan sarkmalar ve deri elastikiyetinin kaybına karşı uyluk germe ameliyatı yapılır. Bacak ve sırt sarkmalarına karşı başarılı olan bu operasyon 3 saat sürebilmektedir. Bacakları inceltmek amacı ile uyluk germe ameliyatı, liposuction ile birlikte uygulanır.
 • Karın bölgesinde meydana gelen sarkmalar için vücut şekillendirme ameliyatı kimi durumlarda yeterli gelebilmektedir. Aşırı sarkmalarda karın germe ameliyatından destek alınarak şekil bozukluğu giderilir.
 • Popo bölgesi sarkmaları için popo kaldırma operasyonları yeterli olmaktadır.
 • Kollarda meydana gelen sarkmalar için kol germe ameliyatı gerçekleştirilir. 1,5 saat süren bu operasyon, kolları inceltmek amacı ile lipusuction ile birlikte uygulanır.
 • Yüz bölgeleri için dolgu ile müdahale edilebilmektedir. Aşırı sarkmalarda dolgu yeterli gelmez ve yüz germe ameliyatı kaçınılmaz olur.
 • Boyun bölgesi sarkması için boyun germe ameliyatı kesin sonuç vermektedir.
 • Meme sarkması problemi bayanlardaysa, sarkmanın durumuna göre meme dikleştirme ameliyatı ile meme büyültme ameliyatı yapılabilmektedir. Erkeklerde ise liposuction ile birlikte fazla derinin alınması gerekmektedir.

Diyetin Yeterli Gelmediği Zamanlarda Blanc Clinic Yanınızda

Obezite bir hastalıktır ve tedavi edilmezse çok büyük sağlık problemlerine yol açabilmektedir. Ayrıca obeziteye yakalanan insanlar dış görünüşlerindeki yaşanan bozulmalar ve aşırı kilolar sebebi ile özgüvenlerini yitirerek sosyal hayattan kopmaktadırlar. Obezitenin bir hastalık olduğunu kabullendikten sonra diyet bu hastalıktan kurtulmaya yetmiyorsa, Post Bariatrik Cerrahi operasyonlardan yardım almak gerekmektedir. Hastalığın tedavisi için en kısa yol bu operasyonlardan geçerken, aşırı kilo kaybı nedeniyle oluşan şekil bozukluklarının giderilmesi için de estetik ameliyatlar tek çaredir. Obezite hastalığından kurtulmak için tabuları yıkmalı ve bu tabuları yıkarken güvenilir, başarısını kanıtlamış ve deneyimli ekiplerden destek almak gerekmektedir. Blanc Clinic uzman ve deneyimli kadrosu ile hastalığınıza gereken tedaviyi sunarak, koptuğunuz sosyal hayata sizi geri döndürecektir. Kaybettiğiniz özgüveninizi kazandığınız yeni görünüm sayesinde tekrardan bulabilirsiniz. Aşırı kilolardan kurtulmak için gereken operasyonları yaptırmaya yurt dışına gitmenize gerek kalmadan Blanc Clinic ile kilolarınızdan kurtulur, arzu ettiğiniz mükemmel dış görünüşe kavuşabilirsiniz. Geçirdiğiniz bu operasyonlar sonrası dizginleri elden bırakmamalı, kilolarınızı kaybetmek için geçirdiğiniz operasyonları boşa çıkarmamalısınız. Dengeli beslenmeyi ve sporu hayat prensibi haline getirerek yaşamanın tadını çıkarın.