Burun Estetiği Nasıl Yapılır 2020

Burun Estetiği Nasıl Yapılır 2020

Burun ameliyatı estetiği genel olarak 2 teknik ile yapılmaktadır. Kapalı ve açık teknik ile burun estetiği ameliyatı gerçekleştirilmektedir. Kapalı burun ameliyatı çok uzun yıllardır uygulanan bir tekniktir. Açık teknik ise son yıllarda popüler olmaya başlamıştır. Her iki teknikte de amaç yüze uyumlu hastanın mutlu olacağı güzel bir sonuç elde etmektedir.

Eğer burunca çok ciddi bir problem yoksa burun sırtında hafif bir çıkıntı, burun ucunda hafif bir düşüklük bulunuyorsa kapalı teknik sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak problemli burunlar, burun ucunun çok geniş olması ya da burun sırtını çok geniş olması ya da daha önce bir ya da birkaç kez ameliyat geçirmiş olan burunlarda en ideal sonuç açık teknik ile yapılan ameliyat olacaktır.

Burun Estetiği Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?

Kemerli burun ameliyatı nasıl yapılır? Burun ameliyatı zor mu gibi sorular pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Burun estetiği ameliyatı burunun yeniden şekillendirilmesi ameliyatıdır. Kişiyi rahatsız eden burun ucunda düşüklük, burnun uzun olması, burun ucunun geniş ya da basık olması ya da tam aksine burun sırtının hem geniş, yayvan ve aşırı çökük olması ya da burunun kemerli olması gibi durumlar bu ameliyatlar ile düzeltilebilmektedir.

Tüm bu yeniden şekillendirmeyi yaparken burnun estetik görünümünün yanı sıra sağlık ve fonksiyon açısından da en iyi sonucu elde etmek önemlidir. Ameliyat sonrasında hastanın sağlık ve estetik açıdan memnun kalmasını sağlamak amaçlanır. Bu nedenle ameliyat sırasında var olan burun kemiklerini düzeltmek ve var olan burun etlerini küçülterek estetikte doğal görünümü elde etmek önemlidir.

Burun estetiği nasıl yapılır ve ameliyat sonrasındaki süreç nasıl ilerler burnundan şikayetçi olan pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Burun ameliyatı ortalama 2 saat süren bir ameliyat olup burun yapısına göre değişiklik olabilmektedir.

Burun Estetiği Zor Bir Ameliyat mı?

Burun estetiği zor bir ameliyat mı burun estetiği sonrası süreç nasıl ilerler? Burun estetiği ameliyatı tüm dünyada diğer estetik ameliyatlar arasında en zor olarak kabul edilmektedir. Çünkü burun sadece bir şeyden yapılı bir organ değildir. İçinde kemik dokusu, kıkırdak dokusu, yağ dokusu, bağ dokusu, adele dokusu yani son derece kompleks bir organdır. Başarılı bir cerrah hem dışını son derece güzel yüze uyumlu yaparken aynı zamanda burun fonksiyonlarını bozmadan hatta daha sağlıklı bir hale getirmelidir. Bu nedenle son derece bilgi birikimine sahip bir cerrah bu ameliyatların altından başarı ile kalkabilir.

Burun estetiği nasıl yapılır bunun hakkında bilgi edinmek isteyenler doktoruna başvurabilirler. Hastanın burun estetiği olmadan önce doktoruna güvenmesi çok önemlidir. Hastanın doktora güvenmesi ameliyat sürecini olumlu etkileyecektir.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi

Burun estetiği ameliyatı öncesinde hastalar burun estetiği nasıl yapılır ve ameliyat sonrası süreç nasıl ilerler bunu merak ediyorlar. Ameliyat öncesinde hastaların aklında kalan tüm soruların yanıtlanması önemlidir.

Ameliyat öncesi hasta ile görüşmeler yapılmalıdır. Bu görüşmelerde hastanın istekleri detaylı olarak dinlenir. Hastanın istekleri arasında gerçekçi olanlar öncelikli olarak gerçekleştirilmelidir. Burunun analizi ameliyat öncesinde çok iyi yapılmalıdır.

Ameliyat öncesinde hasta ile birlikte burun hakkında analizler detaylı olarak yapılmalıdır. Analizler doğrultusunda yüz ile uyumlu en iyi burun ortaya çıkarılmalıdır. Burunun yüz ile uyumlu olması büyük önem arz eder. Yüz ile uyumlu olmayan burunlar ne kadar mükemmel olsa da kişinin yüzünde genel olarak doğallık olmayacaktır.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Süreç Nasıl İlerler?

Burun estetiği olanlar ameliyat sonrası süreçte burnun darbe almaması konusunda dikkatli davranmalılardır. Ameliyat sonrasında burun oturana kadar burnu darbelere karşı korumak gerekir.

Burun estetiği sonrasında hasta bir süre boyunca ağızdan nefes alması gerekmektedir. Burun içerisine yerleştirilen tamponlar nedeni ile hasta nefes alamaz. Bu nedenle ağızda kuruluk oluşabilmektedir. Ayrıca ameliyattan sonraki süreçte yüzde ödem ve morluk oluşabilir. Yüzde ödem ve morluk oluşması da normal olarak karşılanmaktadır. Yüzdeki morluklar ve ödem 10 gün içerisinde kaybolacaktır. Burundaki ödem ise en az 6 hafta sonra inecektir. Ödemin tamamen inmesi 3 ay, 6 ay yada 1 yıl gibi sürelere yayılabilir. Burun ameliyatından 7 gün sonra hastalar iş ve sosyal yaşamlarına dönebilirler.