Microblanding

Microblanding

Seksi, belirgin ve etkileyici kaşlar!

Kaş uygulamaları, kaş yapısından hoşnut olmayan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Birçok kişi, microblading nedir sorusunu sormaktadır. Kaş uygulamaları içinde sıkça tercih edilen kıl kökü tekniği olan microblading, kalıcı kaş tekniği olarak da adlandırılır.

Özel kaş boyaları ve steril iğnelerle, deri altına yapılan uygulamanın kalıcılığı, konusunun uzmanı profesyoneller tarafından yapıldığında 6 aya kadar kullanılabilmektedir.

Kaşlarında seyrelme bulunan kişilerin tercih ettiği microblading, kaşa hiçbir zarar vermediği gibi, doğal ürünler sayesinde uygulama yapıldığında, doğallığını da korumaktadır.

Kaşlara özel hazırlanan boyalar sayesinde deri altına enjekte edilerek uygulanan microblading, yağlı ciltlerde daha kısa süre dayanmaktadır. Microblading uygulaması için yaklaşık 1-2 saat yeterlidir. Kaşların şekillendirilmesi, müşterinin onayına sunulması, pigment ve renk seçimi gibi işlemler, uygulamanın bitiriliş saatini uzatabilmektedir.

Microblading uygulamasında küçük rötuşların yapılması gerekir. Bunun için uygulamanın 1 ay sonrasında ikinci microblading uygulaması yapılır. Lokal anestezi ile uygulanan işlemde herhangi bir acı duyulmaz.

Microblading uygulamasını;

  • Şeker hastalarına
  •  Cilt hastalığı olanlarda
  • Cildi tahriş olmuş olanlarda
  • Uygulama öncesi en az son iki hafta içinde solaryuma giren ya da kimyasal peeling yaptıranlar
  • Hamile ve emziren kadınlar yaptırmamalıdır.

Microblading’in Maliyeti Nedir?

Tek kullanımlık iğneler ile uygulanan microblading, kıl tekniği kullanılarak, seyrek kaşlara daha fazla hacim kazandırmakta ve doğal kaşlardan ayırt edilememektedir. Microblading’in maliyeti, kullanılan boyalara ve iğnelerin kalitesine göre değişkenlik göstermektedir.

Microblading uygulaması için muhakkak eğitimi olan ve profesyonel hizmet veren kişilerin uygulamayı gerçekleştirmesi gereklidir.

Microblading’in İyileşmesi Ne Kadar Sürer?

Microblading uygulaması, kişinin tarzına ve yüz yapısına uygun şekilde çizimi yapılmalıdır. Kaş şeklinin belirlenmesinin ardından uygulamaya geçilmelidir.

Microblading uygulaması sonrasında herhangi bir kızarıklık, şişme ya da kabuklanma görülmez. 15 gün arayla iki seans şeklinde uygulanabilir. Microblading iyileşme süresi ortalama 7 ile 14 gün arasında değişmektedir.

Rengin tam olarak oturması için ortalama 1 ay geçmiş olmalıdır. 2 haftanın sonunda ise rengin yerine oturmaya başlandığı görülür. Cilt dokusunun iyileşmeye başlamasıyla birlikte, asıl renk ortaya çıkmaktadır.

Microblading işleminin ardında uygulanması gereken bazı kurallar vardır. Uygulama yapılmadan önce solaryum gibi bronzlaşma işlemlerinin yapılmaması gerekir. Kanı inceltecek herhangi bir ilaç ya da vitamin alımı yapılmamalıdır.

Uygulama öncesinde yüzde herhangi bir kimyasal peeling ya da farklı bir bakım ürünü kullanılmamalıdır. Kullanılmışsa bu kullanım süresi en az iki hafta öncesinde olmalıdır. Microblading uygulamasının sonrasında da uyulması gereken bazı noktalar bulunur.

  • Uygulama sonrası yüz 2 saat boyunca sıcak su ile temas ettirilmemelidir.
  • Selpak, pamuk ya da benzeri bir madde kullanılarak, kaşlar hafifçe silinmelidir.
  • Pamuk ya da selpak ile kurulanan kaşlara, tekrar nemlendirici sürülmelidir.

Microblading uygulamasının ardından 14 gün boyunca su temasına maruz bırakılmaması gereken kaşlar, vazelin yardımıyla nemlendirilerek temizlenmelidir. Alkol, aspirin, ibuprofen gibi ilaçlar, 24 saat boyunca içilmemelidir.

Kaş alanında oluşan kepeklenme yüzünden kaşıntılar oluşmaya başlar. Bu kaşıntıları geçirmek için herhangi bir madde ya da el ile kaşıma işlemi yapılmamalıdır. Yine uygulamanın ardından 14 gün boyunca solaryum ya da sauna planları yapılmamalıdır.

Microblading işleminin ardından en az 2 hafta geçmesine rağmen, hiçbir kimyasal peeling işlemi, cilde uygulanmamalıdır. Uygulama sonrası, en az 5 ila 7 gün boyunca sabah ve akşam olmak üzere kaşlara ince şekilde nemlendirici sürülmesi unutulmamalıdır.

Microblading ile Kaş Döker mi?

Hayır. Microblading, kalıcı kaş tekniklerinden biridir. Cilde zarar vermeyen doğal ürünlerden uygulanır. Özel hazırlanan kaş boyaları ve steril iğneler yardımıyla uygulanan microblading, kaş dövmesi yapılmış bir kaş üzerinde de uygulanabilir.

Kaş dövmesi, kalıcı kaş makyajı tekniğidir. Dövme şeklinde yapılan kaşlar silinebilmekte ve kıl tekniği uygulanarak yeniden kaş yapılabilmektedir. Birkaç seans içinde kaş silme işlemi de gerçekleştirilebilmektedir. Microblading, dolgu ya da dövme boyasıyla gerçekleştirilmediği için oldukça doğal görünmektedir.

Microblading Yara İzine Neden Olabilir mi?

Hayır. Microblading uygulaması sonrasında kaş rengi oldukça koyu görünmektedir. Deri üzerinde yara ya da kabuk gibi görüntüler oluşmaz. İyileşme sürecinde kaşlar koyuluğunu korurken, hafif kabuklanma sadece kepeklenme olarak kendini göstermektedir.

3D Microblading Nedir?

Kaş kontürü yaptırıldığında kaş kalınlaştırma işlemi iki farklı yöntemle yapılmaktadır.

  • Microblading kaş uygulaması
  • Micropigmentasyon yöntemi

Microblading kaş kontürü, microblading kalemi ile uygulanmaktadır. Bu uygulamada mikro çizikler atılarak bu çizikler, kaş boyasıyla doldurulmaktadır. Kıl tekniği kullanılarak yapılan bu uygulama sayesinde, kaşlar doğal görünümlü olmaktadır.

Micropigmantasyon yöntemi ise, microblading uygulamasıyla aynı olmakla beraber, arasındaki fark, kaşlarda daha gür ve daha şekilli görünüm elde edilmektedir. Microblading gibi micropigmantasyon uygulamasında, özel tasarlanmış micropigmantasyon cihazı kullanılmaktadır.

Kıl tekniği ile kaç doldurma için 3d kaç uygulaması kullanılabilir. Browlift operasyonu olarak adlandırılan bu uygulama, kaşların rengini daha belirginleştirirken, kişilerin yüz hatlarını belirginleştirmede yardımcı olmaktadır. Browlift işlemi sayesinde orantısız kaşlar yerini daha dolgun düzgün kaşlara bırakmaktadır.

Kaş Kontürü Ömrü Ne Kadar?

Kaş kontürü ömrü genellikle cilt tipine göre değişkenlik gösterir. Cilt tipleri; kuru, yağlı ve normal cilt tipleridir. Genç ve olgun bir cilt üzerinde pigmentler etkisini daha farklı gösterirler. Her insanda pigmentlerin tutma etkisi farklıdır.

Kaşların taze görünümünü korumak için 12 ile 18 ay arasında yenileme işlemlerinin yaptırılması gerekir. Buna göre genellikle kaş kontürü ömrü 1-2 yıl arasında değişkenlik göstermektedir.