Kaş Uygulama

Kaş Uygulama

Göz ve yüz hatlarının daha belirginleştirilmesi kaş güzelleştirme işlemleriyle gerçekleştirilmektedir. Kaş uygulaması; seyrek ve rengi olmayan kaşlara sahip kişilerde uygulanmaktadır.

Kalıcı makyaj uygulamaları olarak da adlandırılan kaş uygulamaları, kadınların kendini daha çekici ve güzel hissetmeleri için uygulanan tekniklerden biridir. Kaş, göz ve dudak bölgesine uygulanan bu yöntem ile, kişinin kusurlu gördüğü noktalar düzeltilir. Daha dolgun dudaklar, güçlü bakışlara sahip olacağınız kaşlar elde edilmiş olur.

Mikropigmentasyon Ne Demek?

Mikropigmantasyon kaş yaptırma tekniği, bilinenin aksine asla dövme uygulaması değildir. Mikropigmantasyon, farklı teknikler uygulanarak, en az 3 sene kişilerin doğal kaş görünümüne kavuşmasını sağlamaktadır.

  • Mikropigmantasyon kaş kış tekniği
  • Mikropigmentasyon kaş pudralama tekniği
  • Mikropigmentasyon kaş dolgu tekniği

Mikropigmantasyon kaş uygulamaları, bu üç farklı yöntemle uygulanabilir. Uygulama sayesinde; kaşların doğal rengi seçilir. Kaşların özel ölçü sistemiyle orantısı hesaplanarak çizim yapılır ve onay alınır.

Mikropigmentasyon uygulaması için onay alındıktan sonra, kaşlar lokal anestezi ile uyuşturularak, özel uçlu iğnelerle mikropigmentasyon işlemine başlanır. Mikropigmentasyon, 18 yaşını geçen kadın ve erkeklere uygulanabilir.

Browlift Uygulama

Kaş asimetrisi düzeltme, browlift uygulaması olarak adlandırılır. Kaş kaldırma işlemi gerçekleştirilerek, kaşların asimetrisi düzeltilir. Browlift uygulaması olarak adlandırılan bu işlem, genel anestezi ya da sedasyon ile yapılmaktadır.

En etkili kaş kaldırma tekniği olan browlift uygulaması, tek olarak yapılabilir. Aynı zamanda şakak germe, alın germe, üst göz kapağı estetiği ile beraber de yapılabilen işlemlerdir.

Kaşlarda bütün olarak bir düşüklüğün, sarkmanın söz konusu olduğu durumlarda, kaşların dış kenarları baz alınarak kaş kaldırma yapılabilir. Şakak bölgesindeki saçlı deri içinden yapılır. Birkaç cm’lik kesiler açıldıktan sonra endoskopik yöntemlerle kaş bölgesine ulaşılarak kaş altındaki dokular, cerrahi ipliklerle, şakak bölgesindeki kaşlara asılmasıyla gerçekleştirilir.

Göz çevresinde ortalama 1 hafta boyunca şişlik, hassasiyet ya da morluk oluşabilir. Browlift işlemi sonrasında kaşlar, cerrahi iplikler sayesinde yukarı doğru kaldırılır. Saçlı deri içinden yapılan kesiler sayesinde, uygulama sonrasında iz görünmesi gibi bir sorunla karşılaşılmaz.

3D Kaş Uygulama

Kalıcı makyaj sanatının bir kolu olan ve sıklıkla tercih edilmeye başlayan kaş yapısı düzeltme için uygulanan microblading 3D kıl tekniği, gerçek kaşlardan ayırt edilemeyecek kadar doğal bir görünüme sahiptir.

Klasik kalıcı makyaj kıl tekniklerinden ayrı olarak, 3D kaş uygulamaları, 3 kat daha ince ve çoklu iğneler kullanılarak uygulanmaktadır. Bu yöntem sayesinde kullanılan pigmentler, asıl kaş rengini ortaya çıkarırken, mükemmel ve dolgun görünümlü kaşlara ulaşılmış olur. İlk başlangıçta kaşların çok koyu bir görünümü olmasına rağmen, iki haftalık bir süre sonrasında bu koyu renk yavaş yavaş açılmaya başlar.

Cilt yapısına bağlı olarak, 3D kaş uygulamaları 1 ile 3 yıl arasında dayanma süresi bulunmaktadır. Pigmentin rengini ve biçimini koruması için, yılda 1 kere uygulamanın yenilenmesi tavsiye edilmektedir.

Kliniğimizde hizmet veren konusunda uzman ve deneyimli ekibimiz ile iletişime geçerek, uygulama hakkında detaylı bilgi alabilir ve tedavi sürecini başlatabilirsiniz.