Genital Beyazlatma - Renk Açma

Genital Beyazlatma - Renk Açma

 

Genital bölge, farklı sebeplerden dolayı zaman içinde koyulaşmaya ve renk değiştirmeye başlar. Genital bölgenin kararma sorunları, lazerle genital renk açma işlemleri gerçekleştirilerek beyazlatılabilir.

Günümüzde genital beyazlatma, renk açma, genital bölge beyazlatması için çeşitli tedavi yöntemleri kullanılmaktadır. Lazer uygulaması ile büyük dudaklar ve küçük dudaklar beyazlatılabilmektedir.

Lazerle Vajina Renk Açma ve Beyazlatma Nedir? Nasıl Yapılır?

Genital bölgede esmerleşmenin en büyük nedenlerinden biri, dokudaki estrojen hormonunun yoğun şekilde bulunmasıdır. Genital bölge üstü tüylü olsa da güneş ışınları bu bölgeye ulaşmaktadır.

Doğum sonrası estrojen hormonunun yükselmesi, genital bölgede kararmaya yol açar. Fiziki olarak hiçbir zararı olmayan genital bölge kararması, psikolojik olarak ve estetik görünüm açısından insanları sıkıntıya sokmaktadır.

Fraksiyonel karbondioksit ve erbium yağ lazerler, genital bölgede renk açma ve beyazlatma işlemleri için kullanılmaktadır. Genital bölge; krem, cilt soyucu işlemleri ve kimyasal peeling ile beyazlatma yoluna gidilse de lazer uygulamaları kadar etkili değildir.

Lazerle vajina renk açma ve beyazlatma için koyulaşan bölgeler belirlenir. Cilt yapısına ve kararmanın derecesine uygun olarak lazer ayarlanır ve ortalama 15-20 dakikalık seans aralıklarında, lazerle epidermal renk pigmentleri soyularak beyazlatma işlemleri gerçekleştirilir.

Lazerle Renk Açma Fiyat

Lazerle renk açma fiyat konusunda kesin bir rakam verilmemektedir. Ne kadar bir alana lazer uygulaması yapılacağı, ne tür lazer cihazının kullanılacağı ve seansların süresi, lazerle renk açma fiyatlarını etkilemektedir.

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Yaptıranlar

Lazerle genital bölge beyazlatma yaptıranlar, işlem sonrasında bazı noktalara dikkat etmelidir. İşlem sonrası, işlem yapılan bölgede geçici kararmalar görülebilir. Alttan çıkan yeni tüyler, daha açık renkte çıkmaya başlar.

Bazı durumlarda işlem sonrasında su toplanması gibi durumlar oluşabilir. Genital bölge beyazlatma doktor tavsiyesi ile verilen ilaç ve kremler, bu sorunları yok edecektir. İşlem sonrasında belli bir süre deniz, havuz, sauna, solaryum ya da güneşlenme planları yapılmamalıdır.

Lazerle Vajina Beyazlatma Yorumlar

Lazerle vajina beyazlatma yorumlar içinde, lazerle vajina beyazlatma işleminin çok uzun sürdüğü ya da herhangi bir değişim olmadığı yönünde yorumlara rastlanabilmektedir.

Her insanın kendine göre bir tüy yapısı ve cilt yapısı bulunur. Seansları uzun ya da kısa olması bu cilt ve tüy yapısına bağlı olarak değişmektedir. Lazerle vajina beyazlatma işlemlerinin süresi kişiden kişiye değiştiği için, bu tür yorumlardan önce direkt doktor ile iletişime geçmek en doğrusudur.

İstanbul Genital Bölge Beyazlatma

İstanbul genital bölge beyazlatma işlemleri için konusunda uzman ve deneyimli kişilerden yararlanılmalıdır. Klinik ortamlarda gerçekleştirilmesi gereken genital bölge beyazlatma işlemleri için, iyi bir araştırma yapılmalı ve merdiven altı çalışan yerlerden uzak durulmalıdır.

Genital Bölge Beyazlatma

Genital bölge beyazlatma işleminin etkileri, ortalama 1 ay içinde kendini belli etmeye başlar. Genital bölge beyazlatma işlemi ağrılı gerçekleşmez. Uygulama alanına çeşitli anestezik kremler sürülür.

Uygulanan lokal anestezik kremler sayesinde işlem sonrasında hissedilecek ağrı ise azalmaktadır. Ağrı eşiği düşük olan kişilerde ise, sedasyon anestezi yapılarak, beyazlatma işlemi gerçekleştirilebilir.

Lazerle Ten Renk Açma Fiyat

Lazerle ten renk açma fiyat açısından uygulanan her klinikte değişiklik gösterebilir. Lazerle ten renk açma işlemleri, vücudun her bölgesine uygulanabilir. Bu yüzden hangi bölgeye uygulama yapılacağı, uygulamaların kaç seans süreceği, uygulamanın yapılacağı klinik gibi faktörler, lazerle ten renk açma fiyatlarını etkilemektedir.

Vajina Beyazlatma Operasyonu

Vajina beyazlatma operasyonu, belli frekans aralıklarında lazer ışınlarının cildin koyulaşan bölümlerine uygulanmasıyla gerçekleştirilir. İşlemden en az 3 gün önce vajinada herhangi bir tüy alma işlemi gerçekleştirilmemeli ve krem türü şeyler sürülmemelidir.

Cilt yapısı ve tüy yapısına göre değişkenlik göstermekle birlikte yaklaşık 15-20 dakikalık seanslar içinde, vajina beyazlatma operasyonu gerçekleştirilmektedir.

Bikini Bölgesi Beyazlatma

Yaz aylarında en büyük sorunlardan biri, genital bölgenin kararması ve bu şekilde deniz sezonunun geçirilmeyeceğidir. Bu yüzden lazerle bikini bölgesi beyazlatma işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Lazerle yapılacak uygulama ortalama 15-20 dakika sürmektedir. İşlem sırasında herhangi bir acı hissedilmemesi için anestezik kremler sürülürken, ağrı eşiği düşük olan kişilerde sedasyon yapılarak işlem gerçekleştirilmektedir.

Yaşla birlikte ‘’ epilasyon, terleme, hormonal dengesizlik’’ gibi sebeplerle vulva dediğimiz dış genital bölgede koyulaşma olabilir.

‘’Labial  whitening - Vulvar whitening‘’  olarak adlandırlan bu işlem

  • Lazer
  • Medikal Uygulama ile yapılabilir

Lazer : En sık fraksiyonel erbium yag (Er: YAG) ve fraksiyonel CO2 lazer kullanılır.

Medikal : Genital bölge temizliği sonrası solüsyon uygulanır. Cilt rengine göre 5-10 dakika beklenir. Su ile yıkanır. Kremi sürülür. Kuruması beklenir. Uygulamadan 2 gün sonra ‘’Ev tedavisine ‘’ geçilir. Sabah-akşam 2x1 şeklinde tüpteki krem 1 ay   kullanılır. Lüzum halinde 2. Ay tekrar ikinci bir uygulama yapılabilir.